LAB BIOME / ПОДМЛАДУВАЧКИ НАЛЕПНИЦИ ЗА ОКОЛУ ОЧИ - x60

Ново

860 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139715

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ПОДМЛАДУВАЊЕ
СЕВЕРНА КАПИНА • ДИВА МАЛИНА • ПОЛИПЕПТИД SYN®- COLL • 24 К ЗЛАТО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Чувствувајте се како кралица со овие луксузни налепници за очи од 24 K злато за подмладување!

Уникатните постбиотски активни, ферментирани екстракти од северна капина и дива малина помагаат во поддршката на микробиомот на вашата кожа. Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на ефектите од урбаниот начин на живот, го подобруваат сјајот и регенерацијата на кожата, додека ја одржуваат здравата кожа и помагаат да го задржите вашиот природен младешки изглед.


Полипептид SYN®- COLL

Ја стимулира природната синтеза на колаген во клетките на кожата, помага да се изедначат брчките и да се задржи вашата кожа помлада.

24 каратно злато

Поседува уникатна карактеристика - ја подобрува апсорпцијата на активните компоненти во кожата додека го подобрува нивниот ефект.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете од налепниците на пределот под очите. Оставете да отстои околу 15 минути, фрлете ги по употреба. Избегнувајте директен контакт со очите. Нежно намачкајте го остатокот од серумот во вашата кожа. Следете со кремот за очи Biome. Погоден за секојдневна употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CARRAGEENAN, HEPTYL GLUCOSIDE, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT, THYMUS SERPILLUM EXTRACTWH, COLLOIDAL GOLD (NANO), NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, PALMITOYL TRIPEPTIDE-5, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT/LEAF EXTRACTWH, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTWH, ARCTIUM LAPPA ROOT EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, PANTHENOL, HYDROXYETHYLCELLULOSE, HYDROXYPROPYL GUAR, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, MICA, CI 77891, IRON OXIDES, CITRIC ACID, PARFUM.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре