LAB BIOME / ЗАТЕГНУВАЧКИ НАЛЕПНИЦИ ЗА ОКОЛУ ОЧИ - x60

Ново

860 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139708

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ИЗМАЗНУВАЊЕ
СЕВЕРНА КАПИНА • ДИВА МАЛИНА • ПЕПТИД SYN®-AKE • КОЕНЗИМ Q10

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Затегнете ги и намалете ги фините линии со овој супер ефикасен фластер за очи!

Уникатните постбиотски активни, ферментирани екстракти од северна капина и дива малина помагаат во поддршката на микробиомот на вашата кожа. Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на ефектите од урбаниот начин на живот, го подобруваат сјајот и регенерацијата на кожата, додека ја одржуваат здравата кожа и помагаат да го задржите вашиот природен младешки изглед.


Пептид SYN®-AKE

Ја измазнува кожата и се бори со линиите на изразување.


Коензим Q10

Моќен антиоксиданс кој го стимулира производството на колаген и ја враќа природната цврстина на вашата кожа.


Начин на употреба: Нанесете ги фластерите на пределот под очите. Оставете да отстои околу 15 минути, фрлете ги по употреба. Избегнувајте директен контакт со очите. Нежно намачкајте го остатокот од серумот во вашата кожа. Следете со кремот за очи Biome. Погоден за секојдневна употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CARRAGEENAN, HEPTYL GLUCOSIDE, MALTODEXTRIN, LACTOBACILLUS FERMENT, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, UBIQUINONE, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS EXTRACTWH, OENOTHERA BIENNIS OIL*, DIPEPTIDE DIAMINOBUTYROYL BENZYLAMIDE DIACETATE, SODIUM HYALURONATE, PANTHENOL, IRIS SIBIRICA ROOT EXTRACTWH, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTWH, XANTHAN GUM, HYDROXYETHYLCELLULOSE, HYDROXYPROPYL GUAR, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, IRON OXIDES, SODIUM CITRATE, MICA, CI 77891, CI 77510, CITRIC ACID, PARFUM.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре