FIRMING / КРЕМА ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ НА ТЕЛОТО ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 300 МЛ.

500 МКД

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ЕЛАСТИЧНОСТ
СМРЕКА • МАСЛО ОД РУЗМАРИН • ШЕА ПУТЕР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Природна и сертифицирана крема за затегнување на кожата на телото, базирана на рецептите од Др. Конопка, за сите типови на кожа. Органскиот екстракт од смрека како и органското масло од рузмарин ѝ даваат свежина на кожата, додека истовремено ја прават еластична и затегната.

 

98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OCTYLDODECANOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, JUNIPERUS COMMUNIS FRUIT EXTRACT*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, MORUS NIGRA FRUIT EXTRACT*, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, CI 77288.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре