ICE PROFESSIONAL / KEEP MY BLONDE МАСКА ЗА РУСА КОСА - 750 МЛ.

Ново

1.280 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139852

ОБНОВА • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ПОЛАРНИ БОРОВИНКИ • ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Маска за фарбана коса за обновување и измазнување на структурата на косата како и за заштита на косата од процесот на оксидација по боење.


ЗА ШТО СЕ РАБОТИ: Ултравиолетова маска за коса

ЗА КОГО Е НАМЕНЕТА: За корисници со ледено руса коса

ЗОШТО ВИ Е ПОТРЕБНА: За да го неутрализирате жолтилото додека длабоко ја негувате и поправате русата коса.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

ОРГАНСКИ ПОЛАРНИ БОРОВИНКИ - го спречуваат и регенерираат оштетувањето на косата, го надополнуваат отскокнувањето и живоста.

ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА - ја одржува рамнотежата на хидрираноста на косата и ја штити русата боја на косата.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете на измиена коса, оставете да делува 5-10 минути. Исплакнете темелно.


СОВЕТ ОД СТИЛИСТИ: ако имате оштетена коса, додадете малку REPAIR MY HAIR KERATINI FILLER на косата.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, COCOS NUCIFERA OIL, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, CETRIMONIUM CHLORIDE, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACT WH (ORGANIC BLUEBERRY EXTRACT), VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT (ORGANIC BILBERRY EXTRACT), MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT (ORGANIC MALLOW EXTRACT ), RIBES NIGRUM LEAF WATER (ORGANIC BLACKURRANT HYDROLATE), IRIS SIBIRICA ROOT EXTRACT WH (ORGANIC SIBIRIAN IRIS EXTRACT), HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT WH (ORGANIC SIBIRIAN ROCKET EXTRACT), TOCOPHERYL ACETATE, PHENYL TRIMETHICONE, SODIUM HYALURONATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ARGININE, ARGININE/LYSINE POLYPEPTIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, LAURYL GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM, ACID VIOLET 43, LIMONENE, LINALOOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре