ICE PROFESSIONAL / KEEP MY COLOR МАСКА ЗА ФАРБАНА КОСА - 750 МЛ.

Ново

1.280 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139913

ОБНОВА • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА • ЛИПИДЕН КОМПЛЕКС • МАСЛО ОД КАМЕЛИЈА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

ЗА КОГО Е НАМЕНЕТА: За обоена и затемнета коса, по направени хемиски процедури (кератинско исправување, ботокс, нанопластика, локни).

ЗОШТО ВИ Е ПОТРЕБНА: Ја одржува бојата на косата богата и долготрајна. И дава на косата прекрасен сјај. Ја обновува и храни косата. Заштитува од УВ зрачење.

Професионалната активна формула ја обновува и измазнува структурата на косата и ја штити косата од процесот на оксидација по боење.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете на измиена коса, оставете да делува 3-5 минути. Исплакнете темелно.


СОВЕТИ ОД СТИЛИСТИТЕ: Ако имате многу оштетена коса, користете ја маската секогаш кога ќе ја миете косата.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

ОРГАНСКИ АРКТИЧКИ ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА - Природен антиоксиданс кој штити од негативните ефекти на слободните радикали.

УВ ФИЛТРИ - штитат од агресивното ултра-виолетово зрачење.

ЛИПИДЕН КОМПЛЕКС - ја надополнува изгубената влажност во косата по фарбањето.

ОРГАНСКО МАСЛО ОД КАМЕЛИЈА - ја враќа структурата на косата, додава сјај и еластичност.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, CETRIMONIUM CHLORIDE, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, PHENYL TRIMETHICONE, PHOSPHOLIPIDS, GLYCINE SOY OIL, GLYCOLIPIDS, GLYCINE SOY STEROLS (LIPID PRO-COMPLEX), BIS-CETEARYL ARCTIC FRUIT EXTRACT WH (ORGANIC ARCTIC RASPBERRY EXTRACT), CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL (ORGANIC CAMELLIA OIL), RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT (ORGANIC RHODIOLA EXTRACT), VACCINIUM MACROCARPON FRUIT EXTRACT (ORGANIC CRANBERRY EXTRACT), SCHISANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACT WH (ORGANIC SCHISANDRA EXTRACT) , ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT WH (ORGANIC ARALIA EXTRACT), ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE (UV FILTER), DIMETHICONE, DIMETHICONOL, TOCOPHERYL ACETATE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, LAURYL GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM ACID , BENZYL BENZOATE, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL, CI 16035.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре