ICE PROFESSIONAL / REFILL MY HAIR МАСКА ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА - 750 МЛ.

Ново

1.280 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139883

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ЗАЈАКНУВАЊЕ
ОРГАНСКИ СИБИРСКИ КЕДАР • PLANTS PRO (КЕРАТИН)

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

ЗА ШТО СТАНУВА ЗБОР: Маска за регенерација на коса

ЗА КОГО Е НАМЕНЕТА: За оние кои имаат оштетена коса

ЗОШТО ВИ Е ПОТРЕБНА: Со цел да навлезе во проблематичните области на кортексот на косата и да ја регенерира оштетената коса одвнатре.


ОРГАНСКИОТ СИБИРИСКИ КЕДАР интензивно ја регенерира и храни дури и најоштетената коса, додека PLANTS PRO (КЕРАТИН) протеинот кој помага во зајакнувањето на косата за да се спречи кршење на влакното, оштетување од топлина и разлетување.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: нанесете на измиена коса, оставете да делува 3-5 минути. Исплакнете темелно.


ПРОФЕСИОНАЛНИОТ ТРЕТМАН ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА КРШКАТА И ОШТЕТЕНАТА КОСА:

ЧЕКОР 1 — REPAIR MY HAIR ШАМПОН ЗА КОСА

ЧЕКОР 2 — REPAIR MY HAIR КЕРАТИНСКИ ФИЛЕР ЗА КОСАТА

ЧЕКОР 3 — REPAIR MY HAIR МАСКА ЗА КОСА


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, COCOS NUCIFERA OIL, BIS-CETEARYL AMODIMETHICONE, PHENYL TRIMETHICONE, QUATERNIUM-91, CETRIMONIUM METHOSULFATE, CETRIMONIUM CHLORIDE, PARFUM, FLAVOCETRARIA NIAREDIOERM OTHERILACTIUM* ARGININE, ASPARTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, PROLINE, THREONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, DIMETHICONE, DIMETHICONOL, SASA KURILENSIS LEAF/STEM EXTRACTWH, PINAHUS NFELICARPHYPYUM UBIQUINONE, TOCOPHERYL ACETATE, PANTHENOL, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, CI 42051.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре