ICE PROFESSIONAL / TAME MY HAIR МАСКА ЗА БЕЗЖИВОТНА КОСА - 750 МЛ.

Ново

1.280 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139937

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕЛАСТИН ОД ЗЕЛЕНЧУК • МАСЛО ОД ВОЛЧИЈ ТРН • МАСЛО ОД СОНЧОГЛЕДОВО СЕМЕ • МАСЛО ОД КЕДАР • МАСЛО ОД АРКТИЧКА КАПИНА • МАСЛО ОД АМАРАНТ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Уникатна формула, заснована на мешавина од 6 органски масла, ја навлажнува и ја храни брановидната и кадрава коса, помага да се контролира разлетувањето и да се дефинираат локните.

Маската за коса на база на органски масла помага за хидратација и негување на брановидна и кадрава коса. Го контролира на разлетувањето и дефинирањето на локните како и дава поддршка на структурата на косата.


СОВЕТИ ОД СТИЛИСТИ: Користете ја маската за коса пред шампонирање ако имате многу сува и виткана коса.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: нанесете на измиена коса, оставете да делува 3-5 минути. Исплакнете темелно.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

ЕЛАСТИН ОД ЗЕЛЕНЧУК – обезбедува еластичност и ја скротува науредната коса

CERAMIDE COMPLEX – ја обновува и омекнува кутикулата на косата. Уникатен комплекс од 6 сибирски органски масла:

МАСЛО ОД ВОЛЧИЈ ТРН – храни и зајакнува

МАСЛО ОД СОНЧОГЛЕДОВО СЕМЕ – спречува сушење на косата

МАСЛО ОД СИБИРИСКИ КЕДАР – храни и омекнува

МАСЛО ОД АРКТИЧКА КАПИНА – УВ заштита

МАСЛО ОД АМАРАНТ – дава еластичност и скротува

ДАХУРСКО МАСЛО ОД ШИПИНКА – обновува


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, COCOS NUCIFERA OIL, PHOSPHOLIPIDS, SPHINGOLIPIDS (CERAMIDE COMPLEX), CETRIMONIUM CHLORIDE, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, HYDROLYZED BARLEY PROTEIN (PLANT ELASTIN), PHENYL TRIMETHICONE, PINUS SIBIRICA SEED OILWH (ORGANIC CEDAR OIL), HIPPOPHAE RHAMNO (ORGANIC SEABUCKTHORN PULP OIL), HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL (ORGANIC SUNFLOWER OIL), RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT (CLOUDBERRY OILY EXTRACT), LINUM USITATISSIMUM SEED OIL (ORGANIC LINSEED OIL), AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL (ORGANIC AMARANTH OIL), ROSA CANINA FRUIT OIL (ORGANIC ROSE HIP OIL), CORISPERMUM SIBIRICUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT WH, ROSA DAVURICA LEAF EXTRACT WH, DIMETHICONE, DIMETHICONOL, GLYCERYL LINOLEATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL LINOLENATE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, LAURYL GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID SORBIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL, GERANIOL.(WH) - WILD HARVESTED SIBERIAN PLANTS ORGANIC EXTRACTS .

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре