ICE PROFESSIONAL / REPAIR MY HAIR МАСКА ЗА ОШТЕТЕНА КОСА - 200 МЛ.

560 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (1)

Баркод: 4743318151076

ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ЦВЕТ ОД РУНОЛИСТ • СИБИРИСКО МАСЛО ОД КЕДАР • ЕКСТРАКТ ОД АРКТИЧНА РОЗА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Маска за коса
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Омекнување (Smoothing)
  • Брендови - Natura Siberica
  • Наменето за - Коса
  • Тип на коса - Оштетена коса

Веднаш продира во проблематичните области на кортексот на косата и ја регенерира оштетената коса одвнатре. Го запечатува слојот на кутикулата на косата и штити од оштетување.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете на измиена коса, оставете да делува 3-5 минути. Исплакнете темелно.


ПРОФЕСИОНАЛЕН ТРЕТМАН:

Чекор 1 – Шампон

Чекор 2 – Кератински филер

Чекор 3 - Маска за коса или регенератор


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД ЦВЕТ ОД РУНОЛИСТ– ја омекнува и хидрира косата.

PLANT PRO KERATIN – протеин кој помага да се зајакне косата за да се спречи кршење, оштетување од топлина и разлетување.

ОРГАНСКО СИБИРИСКО МАСЛО ОД КЕДАР – ја регенерира оштетената коса, ја зајакнува кутикулата и ја прави сјајна.

ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД АРКТИЧНА РОЗА – ја штити косата од надворешни оштетувања.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, CETRIMONIUM CHLORIDE, HYDROLYZED VEGETABLE PROTEIN (PLANT KERATIN), HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, PINUS SIBIRICA SEED OILWH (ORGANIC CEDAR OIL), NOVOSIEVERSIA GLACIALIS EXTRACT WH (ORGANIC ARCTIC ROSE EXTRACT), LEONTOPODIUM ALPINUM FLOWER/LEAF EXTRACT (ORGANIC EDELWEISS EXTRACT), SODIUM PCA, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACT WH (ORGANIC JUNIPER EXTRACT), PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACT WH (ORGANIC PINE EXTRACT), ROSA CANINA FRUIT OIL (ORGANIC ROSE HIP OIL), BETULA ALBA LEAF EXTRACT (ORGANIC BIRCH EXTRACT), BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, POLYQUATERNIUM-37, BIS-CETEARYL AMODIMETHICONE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PHENYL TRIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, LAURYL GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, CITRIC ACID, BENZ SALICYLATE, COUMARIN, HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Jasmina C
25/09/2022
Одлична маска за оштетена коса, не ја мрси косата, не ми ја сплеснува и дава супер сјај. Во комбинација со кератински спреј ми дава одличен резултат и би ја нарачала повторно

Поврзани производи

Најгоре