ICE PROFESSIONAL / KEEP MY BLONDE ШАМПОН ЗА РУСА КОСА - 1000 МЛ.

Ново

1.105 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139869

ЗАШТИТА • ХИДРАТАЦИЈА
ПОЛАРНИ БОРОВИНКИ • ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

ЗА ШТО СЕ РАБОТИ: Ултравиолетов шампон.


ЗА КОГО Е НАМЕНЕТ: За корисници со руса и седа коса.


ЗОШТО ВИ Е ПОТРЕБЕН: За да ги заштитите нагласоците на косата додека ја оставате мека, сјајна и уредна.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

ОРГАНСКИ ПОЛАРНИ БОРОВИНКИ - го спречуваат и регенерираат оштетувањето на косата, го надополнуваат отскокнувањето и живоста.

ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА - ја одржува рамнотежата на хидрираноста на косата и ја штити русата боја на косата.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: нанесете на влажна коса, емулгирајте и оставете 3-5 минути. Емулгирајте и исплакнете. Повторете ако е потребно.


СОВЕТ ОД СТИЛИСТИТЕ: Ако имате многу порозна коса, измешајте шампон против жолта боја со шампонот REPAIR MY HAIR.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, POLYGLYCERYL-10 OLEATE, DECYL GLUCOSIDE, VACCINIUM VULCANORUM FRUIT EXTRACTWH (ORGANIC BLUEBERRY EXTRACT), VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT (ORGANIC BILBERRY EXTRACT), MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT (ORGANIC MALLOW EXTRACT), RIBES NIGRUM LEAF WATER (ORGANIC BLACKURRANT HYDROLATE), IRIS SIBIRICA ROOT EXTRACT WH (ORGANIC SIBIRIAN IRIS EXTRACT), HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT WH (ORGANIC SIBIRIAN ROCKET EXTRACT), SODIUM HYALURONATE, ARGININE, ARGININE/LYSINE POLYPEPTIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERYL OLEATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, ACID VIOLET 43, LIMONENE, LINALOOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре