ICE PROFESSIONAL / KEEP MY COLOR ШАМПОН ЗА ФАРБАНА КОСА - 1000 МЛ.

Ново

1.105 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139906

ЗАШТИТА • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА • ЛИПИДЕН КОМПЛЕКС • МАСЛО ОД КАМЕЛИЈА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

ЗА КОГО Е НАМЕНЕТ: За обоена и затемнета коса, по направени хемиски процедури (кератинско исправување, ботокс, нанопластика, локни).


ЗОШТО ВИ Е ПОТРЕБЕН: Ја одржува бојата на косата богата и долготрајна. И дава на косата прекрасен сјај. Ја обновува и храни косата. Заштитува од УВ зрачење.

Улта-благ шампон ја штити бојата од избледување, ја хидрира сувата коса и и дава сјај на бојата на косата. Заштитува од УВ зрачење и слободни радикали.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете на влажна коса, емулгирајте и исплакнете. Повторете ако е потребно.


СОВЕТИ ОД СТИЛИСТИТЕ: Почекајте 72 часа со шампон по боење.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

ОРГАНСКИ АРКТИЧКИ ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА - Природен антиоксиданс кој штити од негативните ефекти на слободните радикали.

УВ ФИЛТРИ - штитат од агресивното ултра-виолетово зрачење.

ЛИПИДЕН КОМПЛЕКС - ја надополнува изгубената влажност во косата по фарбањето.

ОРГАНСКО МАСЛО ОД КАМЕЛИЈА - ја враќа структурата на косата, додава сјај и еластичност.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, POLYGLYCERYL-10 OLEATE, DECYL GLUCOSIDE, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, PHOSPHOLIPIDS, GLYCINE SOJA OIL, GLYCOLIPIDS, GLYCINE SOJA STEROLS (LIPID PRO-COMPLEX), RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT WH (ORGANIC ARCTIC RASPBERRY EXTRACT), CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL (ORGANIC CAMELLIA OIL), RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT (ORGANIC RHODIOLA EXTRACT), VACCINIUM MACROCARPON FRUIT EXTRACT (ORGANIC CRANBERRY EXTRACT), SCHISANDRA CHINENSIS FRUIT EXTRACT WH (ORGANIC SCHISANDRA EXTRACT), ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT WH (ORGANIC ARALIA EXTRACT), ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE (UV FILTER), TOCOPHERYL ACETATE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERYL OLEATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, HEXYL CINNAMAL, BENZYL BENZOATE, LIMONENE, LINALOOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре