ICE PROFESSIONAL / REFILL MY HAIR ШАМПОН ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА - 1000 МЛ.

Ново

1.105 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139876

ЧИСТЕЊЕ • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
КОЕНЗИМ Q 10 • АМИНО КИСЕЛИНИ • МАСЛО ОД ЈАГЛИКА • ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКИ МОВ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Хидратантен шампон за нежно чистење без притоа да се отстрани природното масло од косата.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

КОЕНЗИМ Q 10 - ефект против стареење

КОМПЛЕКС ОД АМИНО КИСЕЛИНИ - ги исполнува порозните делови на косата и и дава еластичност на косата

ОРГАНСКО МАСЛО ОД ЈАГЛИКА - извор на есенцијална линоленска киселина за спречување на сува и кршлива коса.

ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКИ МОВ - ја враќа хидролипидната рамнотежа на косата.


СОВЕТИ ОД СТИЛИСТИТЕ: Не ја мијте косата секој ден, бидејќи шампонот ја ослободува вашата коса од себум и може да ја исуши.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, DECYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-10 OLEATE, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACTWH, OENOTHERA BIENNIS OIL*, SODIUM PCA, SODIUM LACTINE, APARTICLY ACINEA, ARGINCINE, ARGINCINE VALINE, PROLINE, THREONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, SASA KURILENSIS LEAF/STEM EXTRACTWH, AHNFELTIA PLICATA EXTRACTWH, PINUS SIBIRICA NEEDLE WATER*, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, UBIQUINONE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERYL OLEATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PERFUME.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре