ICE PROFESSIONAL / TAME MY HAIR ШАМПОН ЗА БЕЗЖИВОТНА КОСА - 1000 МЛ.

Ново

1.105 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139920

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕЛАСТИН ОД ЗЕЛЕНЧУК • МАСЛО ОД ВОЛЧИЈ ТРН • МАСЛО ОД СОНЧОГЛЕДОВО СЕМЕ • МАСЛО ОД КЕДАР • МАСЛО ОД АРКТИЧКА КАПИНА • МАСЛО ОД АМАРАНТ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Уникатна формула, заснована на мешавина од 6 органски масла, ја навлажнува и ја храни брановидната и кадрава коса, помага да се контролира разлетувањето и да се дефинираат локните.

Шампонот за нега на коса на база на органски масла помага за хидратација и негување на брановидна и кадрава коса. Го контролира на разлетувањето и дефинирањето на локните како и дава поддршка на структурата на косата.


СОВЕТИ ОД СТИЛИСТИ: Разредете го шампонот во вода пред да го нанесете на косата.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

ЕЛАСТИН ОД ЗЕЛЕНЧУК – обезбедува еластичност и ја скротува науредната коса

CERAMIDE COMPLEX – ја обновува и омекнува кутикулата на косата. Уникатен комплекс од 6 сибирски органски масла:

МАСЛО ОД ВОЛЧИЈ ТРН  – храни и зајакнува

МАСЛО ОД СОНЧОГЛЕДОВО СЕМЕ – спречува сушење на косата

МАСЛО ОД СИБИРИСКИ КЕДАР – храни и омекнува

МАСЛО ОД АРКТИЧКА КАПИНА – УВ заштита

МАСЛО ОД АМАРАНТ – дава еластичност и скротува

ДАХУРСКО МАСЛО ОД ШИПИНКА - обновува


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете на влажна коса, емулгирајте и исплакнете. Повторете ако е потребно.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, POLYGLYCERYL-10 OLEATE, DECYL GLUCOSIDE, PHOSPHOLIPIDS, SPHINGOLIPIDS (CERAMIDE COMPLEX), HYDROLYZED BARLEY PROTEIN (PLANT ELASTIN), PINUS SIBIRICA SEED OILWH (ORGANIC CEDAR OIL), HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL (ORGANIC SEABUCKTHORN PULP OIL), HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL (ORGANIC SUNFLOWER OIL), RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT (CLOUDBERRY OILY EXTRACT), LINUM USITATISSIMUM SEED OIL* (ORGANIC LINSEED OIL), AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL* (ORGANIC AMARANTH OIL), ROSA CANINA FRUIT OIL* (ORGANIC ROSE HIP OIL), CORISPERMUM SIBIRICUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT WH, ROSA DAVURICA LEAF EXTRACT WH, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERYL OLEATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL, GERANIOL.(WH) - WILD HARVESTED SIBERIAN PLANTS ORGANIC EXTRACTS.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре