ICE PROFESSIONAL / REPAIR MY HAIR ШАМПОН ЗА ОШТЕТЕНА КОСА - 1000 МЛ.

Ново

1.105 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139944

ЧИСТЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ПЛАНИКА • PLANT PRO KERATIN • МАСЛО ОД КЕДАР • ЕКСТРАКТ ОД АРКТИЧКА РОЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Шампон за реконструкција за нежно чистење на косата и за нејзина внатрешна регенерација.

Нежно ги чисти скалпот и косата и ги подготвува за третман за регенерација на косата.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете на влажна коса, емулгирајте и исплакнете. Повторете ако е потребно.


ПРОФЕСИОНАЛЕН ТРЕТМАН:

Чекор 1 - Шампон

Чекор 2 – Кератински Филер

Чекор 3 - Маска за коса или регенератор


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД ЦВЕТ ОД ПЛАНИКА – ја омекнува и навлажнува косата.

PLANT PRO KERATIN – протеин кој помага да се зајакне косата за да се спречи кршење, оштетување од топлина и разлетување.

ОРГАНСКО СИБИРИСКО МАСЛО ОД КЕДАР – ја регенерира оштетената коса, ја зајакнува кутикулата и ја прави сјајна.

ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД АРКТИЧНА РОЗА – ја штити косата од надворешни оштетувања.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, POLYGLYCERYL-10 OLEATE, DECYL GLUCOSIDE, HYDROLYZED VEGETABLE PROTEIN (PLANT KERATIN), HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, PINUS SIBIRICA SEED OILWH (ORGANIC CEDAR OIL), NOVOSIEVERSIA GLACIALIS EXTRACT WH (ORGANIC ARCTIC ROSE EXTRACT), LEONTOPODIUM ALPINUM FLOWER/LEAF EXTRACT (ORGANIC EDELWEISS EXTRACT), JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACT WH (ORGANIC JUNIPER EXTRACT), PINUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACT WH (ORGANIC PINE EXTRACT), ROSA CANINA FRUIT OIL (ORGANIC ROSE HIP OIL ), BETULA ALBA LEAF EXTRACT (ORGANIC BIRCH EXTRACT), GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERYL OLEATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, COUMARIN, HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре