ICE PROFESSIONAL / REFRESH MY SCALP ШАМПОН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 1000 МЛ.

Ново

1.105 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4743318139890

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
АЛАНТОИН • ЕКСТРАКТ ОД ДИВО НАНЕ • ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКИ ЖЕНШЕН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Шампон за детоксикација кој врши отстранување на нечистотиите и тврдата вода без притоа да ја намали природната хидратација на Вашата коса.

СОВЕТИ ОД СТИЛИСТИТЕ: Користете шампон за детоксикација пред фарбање на косата за подобар резултат на бојата.


АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

АЛАНТОИН – ја навлажнува и омекнува косата и скалпот.

ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД ДИВО НАНЕ – ефикасно го чисти и зацврстува скалпот.

ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД СИБИРИСКИ ЖЕНШЕН - има стимулирачки ефект на скалпот

ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД SAKHALIN МОРСКИ АЛГИ – го стимулира растот на косата


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете на влажна коса, емулгирајте и исплакнете. Повторете ако е потребно.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, POLYGLYCERYL-10 OLEATE, DECYL GLUCOSIDE, MENTHA ARVENSIS LEAF EXTRACT (ORGANIC WILD MINT EXTRACT), LAMINARIA SACCHARINA EXTRACT WH (ORGANIC LAMINARIA EXTRACT), ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS EXTRACT WH ( ORGANIC SIBERIAN GINSENG EXTRACT), FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACT WH (ORGANIC SNOW CLADONIA EXTRACT), DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACT (ORGANIC KURIL TEA EXTRACT), SALICYLIC ACID, SALVIA SCLAREA OIL (ORGANIC CLARY SAGE ESSENTIAL OIL), MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL (ORGANIC TEA TREE ESSENTIAL OIL), GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERYL OLEATE, ALLANTOIN, MENTHYL LACTATE, TAURINE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре