APPLE / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ОД ЈАБОЛКО - 50 МЛ.

Ново

1.975 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 8809228335145

ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ВОДА ОД ЈАБОЛКО • ЕКСТРАКТ ОД ЛАВАНДА • ЦВЕТ ОД КАМИЛИЦА • ЕКСТРАКТ ОД CENTELLA ASIATICA

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS ORGANIC , HALAL

Сите придобивки од сертифицираната органска вода од јаболка во шише!

Здравите состојки и билките употребени во овој крем се одгледуваат само со моќта на природата, сончевата светлина, ветерот и воздухот со цел да ја снабдат вашата кожа со потребните хранливи материи и енергија.


Органскиот хидратантен крем може да се користи за:

• За рехидратација и поправка на кожата оштетена од сувост.

• За лекување на вашата кожа со крем за лице со нелеплива формула.

• Да се префрлите на блага и чиста дневна козметика.

• За да се избегне употребата на козметика со токсични хемикалии.


Органска вода од јаболко

Познато е дека овошјето од јаболко е богато со диетални влакна со одлична конвергенција за да се постигне мазна, беспрекорна и еластична кожа.

Органски цвет од камилица

Цветот од камилица содржи многу хранливи материи кои ја смируваат чувствителната кожа и ја омекнуваат грубата кожа.

Органски екстракт од лист Centella Asiatica

Познато и како „Тигарска трева“ има неверојатен смирувачки ефект врз чувствителната и проблематична кожа.

Органски екстракт од лаванда

Го регулира балансот на маслото и формира хидратантен слој за да ја одржува вашата кожа хидрирана и мазна.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Исчистете го лицето и земете ја саканата количина од кремот нанесете на лицето и вратот со нежно масирање. Можете сами да ја менувате количината на кремот и според тоа што најдобро функционира за вашата конкретна кожа.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, *PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT WATER, *GLYCERIN, PROPANEDIOL, POLYGLYCERYL-2 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, STEARYL ALCOHOL, SQUALANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ISOAMYL LAURATE, *CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER, CETEARYL ALCOHOL, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) EXTRACT, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, USNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACT, *PORTULACA OLERACEA EXTRACT, BETAINE, *CENTELLA ASIATICA LEAF WATER, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) OIL, *CITRUS TANGERINA (TANGERINE) PEEL OIL, ARGININE, SODIUM HYALURONATE, *ANTHEMIS NOBILIS FLOWER OIL, TOCOPHEROL, *BOSWELLIA CARTERII OIL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре