MORINGA / ХИДРАТАНТЕН ТОНИК ЗА ЛИЦЕ СО МОРИНГА - 120 МЛ.

Ново

1.380 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 8809228335114

ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД МОРИНГА • ЕКСТРАКТ ОД ЛАВАНДА • ЕКСТРАКТ ОД АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД РОЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS ORGANIC , HALAL

Сите придобивки од сертифицираните листови Моринга во шише.

Овој тоник за лице обезбедува природна енергија и хранливи материи со вода за хидрирање на кожата. Неговите здрави состојки и билки уредно се апсорбираат од кожата. Состојките на овој тоник се произведуваат со органско земјоделство и се одгледуваат само со природната моќ на сончевата светлина, ветерот и воздухот во Кореја.

Органскиот тоник со Моринга може да се користи за:

• За длабоко негување на кожата по миењето на лицето.

• Да ја подготвите вашата кожа да ги прими производите за нега на лице.

• За затегнување на текстурата на кожата за совршено вклопување на шминката.

• Да се користи органска и блага козметика за чувствителна кожа.

• За лекување на стресот предизвикан од опасните хемикалии.


Органски екстракт од лист Моринга

Познати и како дрвја на животот, листовите моринга се неверојатен извор на антиоксиданси и хранливи материи кои ја хидрираат и подмладуваат кожата во текот на целиот ден, без оглед на сезоната.

Органски екстракт од алое вера

Брзо ја ублажува иритираната кожа, ја омекнува и навлажнува и овозможува да ја задржи влажноста и да остане мазна.

Органски екстракт од лаванда

Го регулира балансот на маслото и формира хидратантен слој за да ја одржува вашата кожа мека и хидрирана.

Органски цвет од роза од Дамаск

Ливчињата од роза, познати како извор на витамини, се одлични за сите типови кожа и исто така многу ценети поради одличниот ефект на конвергенција. Особено ја одржува чувствителната кожа мазна и здрава.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: По чистењето на лицето нанесете мала количина на памучна вата или на раката и рамномерно распоредете ја по текстурата на кожата од внатрешната кон надворешната страна на кожата.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, *GLYCERIN, ISOAMYL LAURATE, SQUALANE, *MORINGA OLEIFERA LEAF EXTRACT, PROPANEDIOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, *LAVANDULA ANGUSTIFOLA (LAVENDER) EXTRACT, *PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, C14-22 ALCOHOLS, *PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, USNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACT, *BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, *ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, *PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT WATER, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, *PORTULACA OLERACEA EXTRACT, HYDROGENATED LECITHIN, XANTHAN GUM, *PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL, *SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, *CITRUS TANGERINA (TANGERINE) PEEL OIL, *CITRUS PARADISI (GRAPEFRUIT) PEEL OIL, *LAVANDULA ANGUSTILOIA (LAVENDER) OIL, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, *FUSANUS SPICATUS WOOD OIL, *CANANGA ODORATA FLOWER OIL, *ANTHEMIS NOBILIS FLOWER OIL, *CITRUS AURANTIUM AMARA (BITTER ORGANE) LEAF/TWIG OIL

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре