CENTELLA ASIATICA / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО CICA - 30 МЛ.

Ново

2.365 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 8809228335138

ЗАЈАКНУВАЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
ОРГАНСКА ВОДА ОД CENTELLA ASIATICA • ВОДА ОД КАМИЛИЦА• ЕКСТРАКТ ОД КАМЕЛЕОН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS ORGANIC , HALAL

Сите придобивки од сертифицираниот екстракт од лист Centella Asiatica во шише!

Мадекасинската киселина е главната состојка со својство за заздравување на рани, има способност да ја затегне и зајакне кожната бариера и да помогне во подобрување на еластичноста на кожата. Ја регулира текстурата на кожата со доволна хидратација за да ја одржува кожата мазна долго време. Здравите состојки и билки во овој органски серум се собираат во органските фарми и се одгледуваат со моќта на природата, сончевата светлина, ветерот и воздухот кои се среќаваат со листот Tencel со одлична адхезија и апсорпција.


Органскиот серум Centella Asiatica може да се користи за:

• За сериозно зајакнување на хидратацијата на вашата кожа.

• За обновување на кожата која е оштетена од ултравиолетовите зраци или студениот ветер.

• За затегнување на текстурата на кожата за совршено вклопување на шминката.

• За чувствителна кожа која треба да се префрли на органска козметика.

• За да постигнете сјајна и беспрекорна кожа.

• За поправка на стресот предизвикан од опасните хемикалии.


Органска вода од листовите од Centella Asiatica

Centella Asiatica или „тигарската трева“ помага да се зајакне бариерата на кожата и ја смирува чувствителната и проблематична кожа. Таа е одличен засилувач на еластичноста на кожата и засилувач на сјајот на кожата.

Органска цветна вода од камилица (Matricaria).

Цветовите од камилица содржат хранливи материи кои ја смируваат чувствителната кожа.

Екстракт од Камелеон (Houttynia Cordata)

Има одлично детоксикативно дејство, ги ублажува неволјите на кожата и ја прави беспрекорна и блескава.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: По чистењето на лицето земете мала количина од серумот и распоредете ја рамномерно по кожата од внатрешната кон надворешната страна на кожата.

Нежно тапкајте за да и помогнете на кожата да го апсорбира.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, *CENTELLA ASIATICA LEAF WATER, SODIUM HYALURONATE, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, USNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACT, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, *CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, *PORTULACA OLERACEA EXTRACT, CHAMAECYPARIS OBTUSA WATER, LITHOSPERMUM OFFICINALE ROOT EXTRACT, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT, ARTEMISIA VULGARIS EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, CITRUS JUNOS FRUIT EXTRACT, CNIDIUM OFFICINALE ROOT EXTRACT, HOUTTUYNIA CORDATA EXTRACT, PAEONIA ALBIFLORA ROOT EXTRACT, SAURURUS CHINENSIS LEAF/ROOT EXTRACT, SOPHORA FLAVESCENS ROOT EXTRACT, LILIUM TIGRINUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре