RICE BRAN / ЛИСТ МАСКА ОД ОРИЗ - 25 МЛ.

Ново

160 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 8809228334667

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ВОДА ОД КАМИЛИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ОРИЗОВИ ТРИЦИ • ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД РОЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL , HALAL

Прочистување и хидратантна нега со органски оризови трици!

Природната енергија и хранливите материи во органските трици од ориз ја чисти кожата и и помага да обезбеди соодветен сјај, притоа давајќи и сјаен и мазен изглед. Оваа макса е направена од здрави состојки и билки кои растат со моќта на природата, сончевата светлина, ветерот и воздухот, исполнувајќи го листот Tencel со одлична адхезија и апсорпција.


Органската маска за лице од трици од ориз може да се користи за:

• За враќање на досадната и оштетена кожа

• За затегнување на текстурата на кожата за совршено вклопување на шминката

• За чувствителна кожа која треба да се префрли на органска козметика

• За да постигнете мазна и беспрекорна кожа

• За поправка на стресот предизвикан од опасните хемикалии


Органска цветна вода од камилица (Matricaria).

Содржи неверојатни хранливи материи за смирување на чувствителната кожа и за омекнување на грубата кожа.

Органски екстракт од оризови трици

Содржи хранливи материи извлечени од кафеав до чист бел ориз. Го измазнува тонот на кожата и го одржува нејзиниот изглед сјаен и жив.

Органски екстракт од роза

Ливчињата од роза се добро познати по тоа што се одличен извор на витамини со одлична конвергенција, погодни за сите типови кожа. Нивниот посебен плус е седативното својство кое ги ублажува проблемите и чувствителната кожа за да и ја врати мазноста и енергичноста на кожата.


НАЧИН НА УПОТРЕБА:

1. Откако ќе го исчистите лицето со топла вода, со пешкир исушете го лицето.

2. Извадете ја маската и убаво развлечете ја и рамномерно нанесете ја на целото лице.

3. По 10-20 мин, кога есенцијата ќе се впие во кожата, отстранете ја од лицето.

4. Преостанатата количина на лицето, лесно се тапка и се апсорбира во кожата. Може да се нанесува и на вратот, рацете и нозете.


СОСТОЈКИ (INCI): ORGANIC ROSMARINUS OFFISINALIS (ROSMARY) LEAF WATER, ORGANIC CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER, ORGANIC ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, PROPANEDIOL, MALT EXTRACT, GIGIJA EXTRACT, GINGKO BIOBA LEAF EXTRACT.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре