LEMON / ЛИСТ МАСКА ОД ЛИМОН - 25 МЛ.

Ново

170 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 8809228334704

ОСВЕТЛУВАЊЕ • РЕВИТАЛИЗАЦИЈА
ОРГАНСКА ВОДА ОД ЈАБОЛКИ • ЕКСТРАКТ ОД ЛИСТ ОД ЛИМОН • ЕКСТРАКТ ОД АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД СЛАДУНЕЦ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL

Нега за осветлување на кожата со органски лимон!

Сите придобивки од сертифицираниот екстракт од лимон во маска за лице!

И дава енергија на кожата оштетена од надворешни стимуланси, ја прави мазна и беспрекорна. Оваа маска е направена од здрави состојки и билки од органско земјоделство, одгледувана со силата на природата, сончевата светлина, ветерот и воздухот, исполнувајќи го листот Tencel со одлична адхезија и апсорпција.


Органската маска за избелување од лимон може да се користи за:

• За осветлување на сивкаста и исончана кожа

• За регенерација на мрсна проблематична кожа

• За затегнување на текстурата на кожата и совршено вклопување на шминката

• Чувствителна кожа која треба да се негува со органска козметика

• За да постигнете мазна и беспрекорна кожа

• За надминување на стресот предизвикан од опасните хемикалии


Органска Pyrus Malus (Јаболкова) овошна вода

Висока содржина на диетални влакна се користи како одличен адстрингент, за измазнување на текстурата на кожата, ја прави јасна и еластична.

Органски екстракт од лист од лимон

Листот од лимон е одличен извор на витамини, одличен за мрсна кожа и го осветлува оштетениот тон на кожата.

Органски екстракт од лист од Алое Вера

Со навлажнувачки и измазнувачки ефект, ја ублажува и омекнува иритираната кожа.

Eкстракт од сладунец

Помага да се одржи тонот на кожата јасен, дава долготраен навлажнувачки ефект и ја ревитализира кожата.


НАЧИН НА УПОТРЕБА:

1. Откако ќе го исчистите лицето со топла вода, со пешкир исушете го лицето.

2. Извадете ја маската и убаво развлечете ја и рамномерно нанесете ја на целото лице.

3. По 10-20 мин, кога есенцијата ќе се впие во кожата, отстранете ја од лицето.

4. Преостанатата количина на лицето, лесно се тапка и се апсорбира во кожата. Може да се нанесува и на вратот, рацете и нозете.


СОСТОЈКИ (INCI): CITRUS LIMON (LEMON) LEAF EXTRACT PYRUS MALUS FRUIT WATER ;ALOE BARBADENSIS (ALOE VERA) LEAF EXTRACT ; CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER ; PORTULACA OLERACEA EXTRACT ; GLYCERIN ;SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACTPAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACTZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACTPULSATILLA KOREANA EXTRACTUSNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACTALCOHOL ; POLYGLYCERYL-10 LAURATEPOLYGLYCERYL-10 MYRISTATE GLYCERIN XANTHAN GUM DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE AROMA ; GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре