TEA TREE / ТОНИК ЗА ЛИЦЕ СО ЧАЈНО ДРВО ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 140 МЛ.

Ново

1.025 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 8809228335091

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ЧАЈНО ДРВО • ЕКСТРАКТ ОД ЛИМОН • ЕКСТРАКТ ОД ОРИЗОВИ ТРИЦИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS ORGANIC

Нега за длабинско чистење на кожата која ја задржува свежината и хранливите состојки на органското чајно дрво!


Сите придобивки од сертифицираното органско чајно дрво преточени во шише.

Тип на свежа вода која ги чисти остатоците од шминката, ситната прашина и токсините, со природна енергија и хранливи материи кои ја одржуваат текстурата на кожата уредна. Неговите состојки и билки се произведуваат со органско земјоделство, одгледувани само со природната моќ на сончевата светлина, ветерот и воздухот на Кореја.


Органската вода за чистење може да се користи за:

• Чистење на прашината и токсините насобрани поради различното загадување на животната средина.

• Нежно отстранување на шминката.

• Затегнување на текстурата на кожата за совршено вклопување на шминката.

• Користете органска и нежна козметика за чувствителна кожа.

• Отстранете го стресот предизвикан од опасните хемикалии.


Органски екстракт од лист од чајно дрво

Ја лекува чувствителната и мрсна кожа, ја хидрира, ја чисти и освежува текстурата на кожата. Го смирува и регулира прекумерното лачење на себум.

Органски екстракт од лист од лимон

Ова е одличен извор на витамини, одличен за нега на мрсна кожа и за обновување на оштетениот тон на кожата.

Органски екстракт од оризови трици

Оризови трици извлечени од кафен до чист бел ориз, кој содржи различни хранливи материи. Ја остава кожата помазна, поживописна и блескава.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Темелно натопете го производот на памучна вата и потоа нежно избришете го целото лице. Иако е формулирана да се користи без плакнење, по нанесување, кожата можете да ја исплакнете со млака вода.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, PROPANEDIOL, *MELALEUCA ALTERNIFOLIA (TEA TREE) LEAF WATER, *CITRUS LIMON (LEMON) LEAF EXTRACT, *ALCOHOL, DECYL GLUCOSIDE, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, USNEA BARBATA (LICHEN) EXTRACT, *ORYZA SATIVA (RICE) BRAN EXTRACT, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, *PORTULACA OLERACEA EXTRACT, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, BETAINE, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER, POLYGLYCERYL-10 LAURATE, POLYGLYCERYL-10 MYRISTATE, GLYCERIN, *CITRUS PARADISI (GRAPEFRUIT) PEEL OIL, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) OIL, *MELALEUCA ALTERNIFOLIA (TEA TREE) LEAF OIL, *CITRUS LIMON (LEMON) PEEL OIL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре