CUSTOM ACTIVES / КОНЦЕНТРАТ ЗА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Е ЗА СУВА КОЖА - 17,5 МЛ.

1.355 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4752223001215

ХИДРАТАЦИЈА • СМИРУВАЊЕ
МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ВИТАМИН Е

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS NATURAL

Персонализирајте ја вашата рутина до перфекција.

Custom Actives е линија на природни сертифицирани, неверојатно богати козмецевтски активни адитиви, кои лесно се мешаат во вашите секојдневни креми за хидратација со цел да ги исполните вашите специфични потреби за нега на кожа.


Овој концентрат содржи природен, растителен витамин Е – моќен антиоксидант со смирувачки, хидрирачки и омекнувачки својства. Формула која не содржи вода. Спакувано во заштитно стакло.


Овој производ е направен во фабриката на MÁDARA (Рига, Латвија), користејќи 100% еко-струја, која доаѓа од обновливи извори. Сите формули се одговорно развиени во нашите лаборатории, безбедни за кожата и биолошки разградливи, не содржат хемикалии и потенцијални загадувачи на околината.

Користиме совесни решенија за пакувања, безбедни за планетата, вклучувајќи пост-потрошувачка рециклирана пластика, рециклиран отпад од океанот и остатоци од шеќерна репка и дрвено производство. Нашето примарно пакување – туби и шишиња – 100% може да се рециклираат од 2006та година.


Индикации (наменето за): сува, ронлива и груба кожа, нега за после сончање.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Погодно за вашето лице и тело. Помешајте 1-3 капки во секојдневната крема/масло за хидратација на лице или тело. Може да се нанесе директно на груби регии како лакти, колена, стапала, суви усни. Корисно по УВ изложување и за подобрување на негата после сончање. Користете наутро и/или навечер. Прекинете ја употребата во случај на иритација. Само за надворешна употреба.


СОСТОЈКИ (INCI): SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, TOCOPHEROL (VITAMIN E), DECYL COCOATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, AROMA/FRAGRANCE, LIMONENE, LINALOOL*, EUGENOL**, CITRAL**

*состојки од органско земјоделство **од природни есенцијални маслаОставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре