ALOE VERA / КРЕМА ЗА СТАПАЛА - 100 МЛ.

205 МКД 410 МКД


Баркод: 5765228838969

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
ШЕА ПУТЕР • АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД БАДЕМ • МАСЛИНОВО МАСЛО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Уживајте во чувството на негуваните и меки стапала, благодарение на органската крема од алое вера со органски шеа путер, кој ги храни и заштитува вашите стапала и кој содржи формула која штити од прекумерно потење и го минимизира непријатниот мирис.

Кремата исто така освен ментол и рузмарин, содржи и хексапептид-11 кој го забрзува формирањето на колагенот и еластинот, додека комбинацијата на хиалуронска киселина и диглицерин помагаат во омекнувањето на сувата кожа и испуканите пети.

 

25% состојки од органско потекло

59% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на стапалата.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, GLYCERIN**, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, ZEA MAYS STARCH*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ZINC RICINOLEATE, LYSOLECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, DIGLYCERIN, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, MENTHOL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL* (PARFUM), XANTHAN GUM, HEXAPEPTIDE-11, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре