ETERNAL GOLD / ДНЕВНА КРЕМА ПРОТИВ БРЧКИ ЗА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ.

1.850 МКД

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА • ЗАТЕГНУВАЊЕ
СТОЕХИОЛ • XERADIN™ • ЗЛАТО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Лесна крема наменета за целодневна нега на зрела, сува и чувствителакожа, од ексклузивната  линија за борба против брчки. Содржи комбинација на внимателно одбрани природни активни компоненти кои овозможуваат комфорт при нанесувањето и обемна нега. Заштитува од надворешните фактори, овозможува здрав и светол изглед на кожата. За постигнување на најдобар ефект, се препорачува користењето на комплетната терапија против брчки (лосион, пилинг, тоник, дневна и ноќна крема и крема за очи).

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Стоехиол (масло од лаванда) - ја затегнува кожата, ги смирува мимичките брчки

- Xeradin™ (екстракт од мускатна жалфија) - ја задржува водата во епидермисот,ја зголемува хидратацијата

- Овошнен сок (коктел од екстракти од овошки) - хидрира, мазни, го спречува процесот на стареење

- Шеа путер - регенерира, храни и заштитува

- Масло од соја - ја спречува загубата на влажност, мазни

- Злато - регенерира, ја стимулира колагенската синтеза

- Хиалуронска киселина - хидрира, ја подобрува еластичноста, мазни

- Пантенол - смирува, го намалува црвенилото

- Зеленчуков глицерин - овозможува долготрајна хидратација

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето и масирајте до целосно впивање. Заради посебниот метод на презервација на производот, при нанесување на кремат се препорачува употреба на шпатуата која се наоѓа во самата амбалажа.

 

ETERNAL GOLD

Ексклузивна терапија  против брчки на лицето, вратот и деколтето, наменета за интензивна нега на зрела и сува кожа,кај која еластичноста е намалена . Природниот „еликсир на младоста“ е создаден од комбинација на внимателно одбрани природни активни компоненти кои обезбедуваат и овозможуваат хидратација, осветлиување, регенерација и спречување на појавување на брчки.

 

ETERNAL GOLD ТЕРАПИЈА ПРОТИВ БРЧКИ

Чекор 1 - исчистете ја кожата со Eternal Gold лосионот за отстранување на шминка.

Чекор 2 - нанесете го Eternal Gold пилингот на кожата и по кратката масажа, темелно исплакнете ги остатоците. Овој чекор, во зависност од состојбата на кожата, може да се повторува еднаш до максимум два пати неделно.

Чекор 3 - избришете ја кожата со памукче натопено со Eternal Gold тоникот.

Чекор 4 - нанесете ја Eternal Gold кремата за очи на кожата под очите и на очните капаци и нежно масирајте.

Чекор 5 - во зависнот од делот во денот, нанесете ја дневната/ноќната крема за лице, врат и деколте.

 

Состојки (INCI): AQUA/WATER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, TITANIUM DIOXIDE, ALUMINA, GLYCERIN, ETHYLHEXYL COCOATE, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, STEARIC ACID, CETEARETH-20, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, PROPANEDIOL, SALVIA SCLAREA CLARY EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT, FRAGARIA VESCA (STRAWBERRY) FRUIT EXTRACT, ACTINIDIA CHINENSIS (KIWI) FRUIT EXTRACT, PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT, PRUNUS PERSICA (PEACH) FRUIT EXTRACT, CARICA PAPAYA (PAPAYA) FRUIT EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, PANTHENOL, SODIUM HYALURONATE, LAVANDULA STOECHAS EXTRACT, XANTAN GUM, GOLD (nano), SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, IRON OXIDE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, CHLORPHENESIN, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LIMONENE, COUMARIN, ALPHA-ISOMETHYL IONONE

Поврзани производи

Најгоре