Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

LAB BIOME / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF30 - 50 МЛ.

952 МКД 1.190 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (17)

Баркод: 4743318139661

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД НЕВЕН • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ПАНТЕНОЛ

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Крема за лице , СПФ
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Заштита (Protection)
  • Брендови - Natura Siberica
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

Крема за лице со СПФ, формулирана за длабински да ја хидрира вашата кожа и да и обезбеди ултимативна обнова и регенерација, истовремено заштитувајќи ја кожата и оставајќи и здрав сјај.


Biome база

Уникатни постбиотски активни состојки, ферментирани екстракти од северна дива капина и дива малина кои му помагаат на микробиомот на кожата. Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на урбаниот начин на живот, го подобруваат нејзиниот сјај и регенерација, ја одржуваат здрава и и помагаат да го задржи природниот младешки изглед.


Ниско и високо-молекуларна хиалуронска киселина – моќен навлажнувач на кожата, спречува појава на фини брчки.

Пантенол (провитамин Б5) – одличен за обнова на кожата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро нанесете мала количина на чисто и суво лице.


СОСТОЈКИ: AQUA WITH INFUSIONS OF HESPERIS SIBIRICA FERMENT FILTRATE (BLUE EVENING FLOWER ENZYMES), ACHILLEA ASIATICA EXTRACTʷʰ (ASIAN YARROW EXTRACT), SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT* (SAGE EXTRACT), CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT* (CALENDULA EXTRACT), CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT* ( CHAMOMILE EXTRACT), HYPERICUM PERFORATUM EXTRACTʷʰ (ST. , POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, SODIUM HYALURONATE (HYALURONIC ACID), PANTHENOL (PROVITAMIN B5), XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 42051, CI 19140, CI 42090.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Aleksandra
27/04/2023
Odlicna krema, ja zavrsuvam veke, i za letovo ke mi treba pojak faktor, no naesen prodolzuvam so nea

Katerina N.
08/04/2023
Одлична СПФ крема. Топло ја препорачувам

Vesna Kostadinovska
29/03/2023
Odlicna SPF krema

Елизабета Стојановска
15/03/2023
Одлична хидратантна крема за сува кожа, брзо се впива и остава здрав сјај на лицето.

Dragica Mancevska
11/03/2023
Predobar krem so faktor

Simona p
14/12/2022
Podobra krema za suva koza ne sum koristela nikogas

Marija
31/10/2022
Odlicna krema so visok kvalitet

Ema
20/09/2022
Odlicna

Ivana Stojmenova
12/09/2022
Odlicna krema! Kozhata e meka i hidrirana od samo nekolku denovi upotreba

Angelinka
05/06/2022
Odlichna krema koja sovrsheno ja hidrira kozata i ja pravi neverojatno meka i nezna!

Sonja
29/05/2022
Najdobra krema ne ja menuvam

Loze S.
16/05/2022
Odlicna krema so spf za letni denovi.. definitivno preporacuvam

Стефани сарафиновска
08/05/2022
Одлична крема

Bojana D.
06/05/2022
Ретко добра крема со спф која е волку лесна и не масти!

Bojana SL
03/05/2022
Odlicen proizvod,lesno se upiva i ja omeknuva kozata.

Gabriela P.
03/05/2022
Lesna, hidratantna krema. Ne go mrsi liceto, odlicna

Маја Ј.
19/04/2022
Brzo se upiva, lesno se razmackuva i e mnogu hidratantna..preporacuvam!

Поврзани производи

Најгоре