PRO-MELANINE / NO.2 ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

Ново

1.535 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ПОКРИВНОСТ • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ПУТЕР ОД КАКАО • ЕКСТРАКТ ОД ЛАМИНАРИЈА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Хибридна формула која води во нова генерација на козметика. Како шминка, овозможува здрав сјаен ефект и беспрекорен тен. Како нега за лице, може да се пофали со концентрација на активни состојки со дејство против стареење кои обезбедуваат кожа со видливо помазен изглед. Единствен производ, со уникатна рутина, за двократен ефект на  “шминка и нега за лице”.
Ако барате помалку интензивна нијанса одберете ја The Caramel Cream – Ivory Radiance.

ПРИКАЗНАТА ЗА THE CARAMEL CREAM GOLDEN RADIANCE

Во Новексперт никогаш не сме биле љубители на “многуслојниот” тренд, кој се состои од слоевито нанесување на козметика. Дури изгледа како идеата да купиш помалку, но подобро е во тренд!
Оваа крема е нашето “анти-слоевито” решение

-    За поедноставна, поздрава и поефективна убавина
-    Хибридна формула помеѓу експертна нега за лице и природна шминка
-    Производ со непосредни и видливи резултати за прозрачен, изедначен тон

Достапни се две нијанси: Ivory Radiance (за светли тенови) и Golden Radiance (за средни тенови)

Бројка – 365
365 е бројот на денови во кои што можете да ја користите оваа крема. Третман за сите четири сезони за сјаен тен во текот на целата година!

РЕЗУЛТАТИ:

ЕФЕКТ НА ЗДРАВ СЈАЈ*
98% од волонтерите забележуваат ефект на здрав сјај.
ИЗМАЗНЕТА КОЖА**
86% од волонтерите си ја забележале кожата помазна по 21 ден употреба.
СТИМУЛАЦИЈА НА КОЛАГЕН**
60% создавањето на колаген е стимулирано за 60%
*Тест на потрошувачи – 50 потрошувачи. % на задоволство по прва употреба.
**Тест на потрошувачи – 50 потрошувачи. % на задоволство– по 21 ден употреба.
***Тест спроведен од независна лабораторија. Ин витро резултати, тестот е спроведен на екстракт од рогач.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро нанесете со мали движења на целото лице, започнувајќи од средината нагоре кон челото. Измазнете го челото од “лавовската” брчка нанадвор.
Фреквенција на употреба: еднаш дневно (наутро).


ШТО ДРУГО?
Лесно нијансираната и ултра-комплетната нега (хидратација, здрав сјај, против стареење...) се препорачува и за мажи или за ентузијастите на изгледот без шминка.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, DICAPRYLYL CARBONATE°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, BUTYLENE GLYCOL°, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, CETEARYL GLUCOSIDE°, XYLITYLGLUCOSIDE°, BENTONITE°, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE°, TREHALOSE°, INOSITOL°, CARAMEL°, ANHYDROXYLITOL°, GLYCERYL CAPRYLATE°, C10-18 TRIGLYCERIDES°, GLYCERYL STEARATE CITRATE°, THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED BUTTER*°, XYLITOL°, SCLEROTIUM GUM°, XANTHAN GUM°, HYDROGENATED LECITHIN°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, CITRIC ACID°, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT°, BIOSACCHARIDE GUM-2°, CETYL ALCOHOL°, STEARYL ALCOHOL°, BIOSACCHARIDE GUM-1°, TOCOPHEROL°, PHYTIC ACID°, SODIUM HYALURONATE°, PUNICA GRANATUM SEED EXTRACT*°, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) SEED EXTRACT*°, COFFEA ARABICA (COFFEE) SEED EXTRACT*°, BRASSICA OLERACEA ITALICA (BROCCOLI) EXTRACT°, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*°, SILYBUM MARIANUM EXTRACT°, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT*°, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*°
[+/- МОЖЕ ДА СОДРЖИ : CI 77499°, CI 77492°, CI 77491 (IRON OXIDES)°, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)°].

*20,5% Состојки од органско земјоделство
°100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре