PRO-COLLAGEN / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗРЕЛА КОЖА - 40 МЛ.

Ново

2.455 МКД

Цена со 18% ДДВ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД СМИЛ • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД МАКАДАМИА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Негата за против стареење мора да е способна да ја намали појавата на стареење на кожата. Но, третирајќи ги причините со високо-технолошки активни состојки е пристап кој љубопитно остана оригинален. Ова е целта на нашата Про-Колаген линија.

ПРИКАЗНАТА ЗА EXPERT ANTI-AGING КРЕМАТА
На 60 години, сите треба да имаме бебешка кожа... Навистина, од биолошка гледна точка, треба да ја обновуваме нашата кожа на секои 28 дена! Па тогаш зошто стануваме постари?

Ова се трите главни причини:
-    Нашите клетки “рѓосуваат” под дејството на кислород
-    Нашите матични клетки не се баш толку бесмртни како што ние веруваме...
-    И обновувањето на кожата се активира од нови клетки кои имаат недостатоци.

Про-Колаген линијата на Novexpert е кулминација на долгогодишни истражувања кои целат кон тоа кожата да биде повеќе:
-    Заштитена: вечниот цветен екстракт нуди “нерѓосувачки” штит со ултра-високи перформанси
-    Зачувана: природните амино-киселини ги чуваат матичните клетки.
-    Стимулирана: Новаксилинот (патентирано) стимулира “сирутуин”, ензим кој е главна ѕвезда во борбата против стареење кој се спротиставува на клеточните промени поврзани со стареење.

Бројка – 3***
3 типа на колаген (III, IV и VII) се стимулирани со екстракт од кафена морска трева. Природно и целосно дејство во превенцијата на знаците на стареење.

РЕЗУЛТАТИ:
ПОУДОБНА КОЖА*
94% од волонтерите си ја забележале кожата поудобна под 3 дневна употреба.
ПОМАЗНА КОЖА**
92% од волонтерите си ја забележале кожата помазна по 28 дена употреба.
ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА КОЛАГЕНСКО ПРИСУСТВО
+28% зголемување на присуството на типот IV колаген.
*Тест на потрошувачи – 50 потрошувачи. % на задоволство по 3 дневна употреба, наутро и/или навечер.
**Тест на потрошувачи – 50 потрошувачи. % на задоволство по 28 дена употреба, наутро и/или навечер.
***Тест спроведен од независна лабораторија. Ин витро резултати, тестот е спроведен на липиден екстракт од кафена алга.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете точки низ целото лице и масирајте со нагорни кружни движења за да се впие во кожата. Мала количина од производот е доволен. Оставете да делува 5 минути пред да нанесете шминка.
Фреквенција на употреба: 1 или 2 пати на ден (наутро и/или навечер).


ШТО ДРУГО?
За комплетен програм за хранење на кожата:
-    Користете неколку капки од бустер серумот со 5 Омега киселини пред да ја нанесете The Expert Anti-Ageing кремата.
-    Expert Anti-Aging крема за околу очи секојдневно наутро и/или навечер.
-    Навечер, нанесете ја Hyaluronic acid маската, 2 до 3 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, SQUALANE°, GLYCERIN°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, POLYGLYCERYL-6 DISTEARATE°, BUTYLENE GLYCOL°, OCTYLDODECANOL°, OCTYLDODECYL MYRISTATE°, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER*°, C10-18 TRIGLYCERIDES°, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL°, PARFUM (FRAGRANCE)°, TRIHYDROXYSTEARIN°, PALMITIC ACID°, STEARIC ACID°, ARGININE°, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE°, GLYCERYL STEARATE°, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT°, BIOSACCHARIDE GUM-2°, DICAPRYLYL ETHER°, MICA°, GLYCERYL CAPRYLATE°, SCLEROTIUM GUM°, SODIUM HYALURONATE°, XANTHAN GUM°, CELLULOSE GUM°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, HELICHRYSUM ITALICUM LEAF CELL EXTRACT°, PYRUS MALUS (APPLE) SEED EXTRACT°, TOCOPHEROL°, ALARIA ESCULENTA EXTRACT°, ADENOSINE°, PHYTIC ACID°, CITRIC ACID°, HELICHRYSUM ARENARIUM FLOWER EXTRACT*°, PUNICA GRANATUM SEED EXTRACT*°, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) SEED EXTRACT*°, SODIUM COCOYL ALANINATE°, BRASSICA OLERACEA ITALICA (BROCCOLI) EXTRACT°, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)°, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*°, SILYBUM MARIANUM EXTRACT°, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT*°, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*°

*22,2% состојки од органско земјоделство
°100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре