PRO-COLLAGEN / ФЛУИД ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗРЕЛА КОЖА - 40 МЛ.

Ново

2.455 МКД

Цена со 18% ДДВ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ИЗМАЗНУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД СМИЛ • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД ЛАМИНАРИЈА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Негата за против стареење мора да е способна да ја намали појавата на стареење на кожата. Но, третирајќи ги причините со високо-технолошки активни состојки е пристап кој љубопитно остана оригинален. Ова е целта на нашата Про-Колаген линија.

ПРИКАЗНАТА ЗА EXPERT ANTI-AGING ФЛУИДОТ
На 60 години, сите треба да имаме бебешка кожа... Навистина, од биолошка гледна точка, треба да ја обновуваме нашата кожа на секои 28 дена! Па тогаш зошто стануваме постари?

Ова се трите главни причини:
-    Нашите клетки “рѓосуваат” под дејството на кислород
-    Нашите матични клетки не се баш толку бесмртни како што ние веруваме...
-    И обновувањето на кожата се активира од нови клетки кои имаат недостатоци.

Про-Колаген линијата на Novexpert е кулминација на долгогодишни истражувања кои целат кон тоа кожата да биде повеќе:
-    Заштитена: вечниот цветен екстракт нуди “нерѓосувачки” штит со ултра-високи перформанси
-    Зачувана: природните амино-киселини ги чуваат матичните клетки.
-    Стимулирана: Новаксилинот (патентирано) стимулира “сирутуин”, ензим кој е главна ѕвезда во борбата против стареење кој се спротиставува на клеточните промени поврзани со стареење.

Бројка – 11***
Подвигот на природните амино-киселини. Оваа активна состојка “ги ресетира” клетките во стареење во клетки кои се 11 години помлади!

РЕЗУЛТАТИ:
ПОСЈАЈНА КОЖА*
86% од волонтерите си ја забележале кожата посјајна по 7 дена употреба.
ПОМАЗНА КОЖА**
92% од волонтерите си ја забележале кожата помазна по 28 дена употреба.
*Тест на потрошувачи – 52 потрошувачи. % на задоволство по 7 дневна употреба, наутро и/или навечер.
**Тест на потрошувачи – 52 потрошувачи. % на задоволство  по 28 дена употреба, наутро и/или навечер.
***Тест спроведен од независна лабораторија. Ин витро резултати, тестот е спроведен на амино-киселина од природно потекло.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Со мали потези нанесете на целото лице и масирајте со кружни, нагорни движења. Мала количина од производот е доволна. Пред нанесување на шминка, оставете да пенетрира 5 минути.
Фреквенција на употреба: 1 до 2 пати на ден (наутро и/или навечер).


ШТО ДРУГО?
За комплетен програм против стареење:
-    Пред употреба на The Anti-Aging флуидот, или самостојно навечер: нанесете 2 капки од бустер серумот со хиалуронска киселина.
-    Expert Anti-Aging крема за околу очи секојдневно наутро и/или навечер.
-    Навечер, нанесете ја The Repulp маската, 2 до 3 пати неделно.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, DICAPRYLYL ETHER°, OCTYLDODECANOL°, BUTYLENE GLYCOL°, ARACHIDYL ALCOHOL°, BEHENYL ALCOHOL°, PARFUM (FRAGRANCE)°, ARGININE°, GLYCERYL STEARATE°, C10-18 TRIGLYCERIDES°, SODIUM COCOYL ALANINATE°, TREHALOSE°, MICA°, ARACHIDYL GLUCOSIDE°, GLYCERYL BEHENATE°, TRIHYDROXYSTEARIN°, GLYCERYL CAPRYLATE°, SCLEROTIUM GUM°, XANTHAN GUM°, CRITHMUM MARITIMUM EXTRACT°, SODIUM HYALURONATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, GALACTARIC ACID°, HELICHRYSUM ITALICUM LEAF CELL EXTRACT°, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT°, BIOSACCHARIDE GUM-2°, TOCOPHEROL°, PHYTIC ACID°, HELICHRYSUM ARENARIUM FLOWER EXTRACT*°, PUNICA GRANATUM SEED EXTRACT*°, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) SEED EXTRACT*°, BRASSICA OLERACEA ITALICA (BROCCOLI) EXTRACT°, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT*°, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE)°, SILYBUM MARIANUM EXTRACT°, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT*°, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*°

*22,2% Состојки од органско земјоделство
°100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре