JUICY JELLY / ХИАЛУРОНСКИ ГЕЛ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 100 МЛ.

Ново

1.385 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • СЈАЈНОСТ
ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД МЕЧКИНО ГРОЗЈЕ • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Лесен серум со хиалуронска киселина, без масло во составот која хидрира и ја прави кожата сјајна. Свежата “желе” композиција длабински хидрира и брзо се апсорбира во кожата. Малината богата со антиоксиданти и хранливото мечкино грозје заедно со хиалуронската кислина инстантно ја хидрира кожата, правејќи ја свежа. Свежата “желе” композиција длабински хидрира и брзо се апсорбира во кожата.


12% состојки од органско потекло
100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Користете секојдневно наутро и/или навечер.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA / WATER, GLYCERIN **, PENTYLENE GLYCOL, BETAINE, SCLEROTIUM GUM, RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT *, VACCINIUM VITIS-IDAEA (LINGONBERRY) FRUIT EXTRACT *, AROMA / FRAGRANCE, SODIUM PHYTATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE LACTIC ACID, ALCOHOL.
*органски состојки **направено од органски состојки

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре