CLEANSING / МЛЕКО ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ШМИНКА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 200 МЛ.

Ново

1.165 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД ОВЕС • ЕКСТРАКТ ОД ЈАСМИН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Нежно и свиленкасто млеко за чистење за сите типови на кожа – особено за сува, сензитивна, зрела и уморна кожа. Покрај смирувачкиот екстракт од јасмин, подобрената формула исто така содржи иновативен комплекс од 100% природни масла кои го олеснуваат отстранувањето на шминка и обезбедуваат супер мазно чувство, дозволувајќи и на кожата да дише.

-    Неверојатни својства за растварање на пигменти кои го олеснуваат отстранувањето на шминка
-    Нежно, но ефективно отстранува шминка – дури и водоотпорна
-    Ја смирува и хидрира кожата оставајќи ја мазна, свежа и чиста
-    Ги подобрува перформансите на последователно употребените креми за хидратација
-    Не-иритирачко. Погодно за употреба во околуочната регија
-    Свиленкаста текстура и нетоксична арома за вистинско освежувачко искуство.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете со вата. Употребете само мала количина на млекото за чистење за да ја отстраните шминката и да ја исчистите кожата од сите нечистотии. Исплакнете со топла вода, ли избришете. Проследете со вашиот омилен тоник или крема од Madara.


СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS (ALOE) LEAF JUICE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SUCROSE DISTEARATE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) FRUIT BUTTER, ISOAMYL LAURATE, SUCROSE STEARATE, SODIUM LEVULINATE, AROMA, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, XANTHAN GUM, AQUA, LACTIC ACID, SODIUM ANISATE, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, CALENDULA OFFICINALIS (CALENDULA) FLOWER EXTRACT, JASMINUM OFFICINALE (JASMINE) FLOWER EXTRACT, PLANTAGO MAJOR (PLANTAIN) LEAF EXTRACT, TILIA CORDATA (LINDEN) FLOWER EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE, SODIUM PHYTATE, TOCOPHEROL, VANILLIN, BENZYL SALICYLATE, CITRAL, LIMONENE, CITRONELLOL, GERANIOL, EUGENOL.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре