BEAUTY / ОРГАНСКИ ВАТИ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ШМИНКА - x70

Ново

185 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Organyc ватите се направени од 100% сертифициран органски памук одвнатре и однадвор, за да ви дадат супериорна цврстина и мекост. Тие се меки и нежни како памук и ја почитуваат вашата сензитивна кожа.

Овие вати се екстремно меки, но цврсти, совршени за отстранување шминка и лак за нокти, или нанесување производи за нега. НЕ содржат избелувачки хлор, латекс, парабени, парфеми, ЅАР, пластика или вештачки материјали.

Секогаш можете да очекувате почит® од Organyc®, брендот кој го почитува вашето тело, кожа и нашата земја. Токму тоа го заслужувате.


Зошто ORGAN(Y)C­?

-    100% сертифициран органски памук
-    Меки, но цврсти, овие вати отстрануваат шминка и лак за нокти, а може да се користат и за нанесување на производи за нега
-    Совршени за сензитивна кожа бидејќи не содржат избелувачки хлор, латекс, парабени, парфеми, ЅАР, пластика или вештачки материјали


СОСТОЈКИ: 100% памук

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре