BABY / ОРГАНСКИ ВЛАЖНИ МАРАМЧИЊА ЗА БЕБИЊА - x60

Ново

415 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овие бебешки влажни марамици се направени од 100% сертифициран органски памучен материјал и органска формула, што значи дебела, но мека како памук влажна марамица како што и очекувате и заштита за најсензитивната кожа на вашето бебе.

Овие влажни марамици имаат нежна формула која содржи органска камилица и органски невен и може да се користат и на бебешкото лице и раце. Овие органски бебешки влажни марамици се екстремно меки, но цврсти, совршени за секојдневна употреба. Влажните марамици НЕ содржат хлор, парабени, SLS или етил алкохол и се дерматолошки тестирани.
Секогаш можете да очекувате почит® од Organyc®, брендот кој го почитува вашето тело, кожа и нашата земја. Токму тоа го заслужувате.


Зошто ORGAN(Y)C­?

-    100% сертифициран органски памучен материјал
-    Деликатна органска формула со камилица и невен
-    Меки и нежни кон бебешката сензитивна кожа, но доволно цврсти за да не се скинат при користење
-    Одлични за сензитивна кожа, бидејќи не содржат хлор, парабени, SLS или етил алкохол
-    Дерматолошки тестирани


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA/WATER, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN**, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER/ LEAF EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, LACTIC ACID, SODIUM DEHYDROACETATE.

*од органско земјоделство **од зеленчук

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре