SUPER / ОРГАНСКИ ТАМПОНИ - x16

Ново

325 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органските тампони се направени од 100% сертифициран органски памук со цел да ви дадат ненадмината апсорпција и заштита од протекување. Мекиот и нежен органски памук е чист, со што ве почитува вас и вашето тело.

Овие тампони  имаат картонски апликатор со меки, заоблени рабови за супериорна удобност и нежно вметнување и НЕ содржат избелувачки хлор, латекс, парабени, парфеми, ЅАР, пластика или вештачки материјали.

Секогаш можете да очекувате почит® од Organyc®, брендот кој го почитува вашето тело, кожа и нашата земја. Токму тоа го заслужувате.


Зошто ORGAN(Y)C­?


-    100% сертифициран органски памук одвнатре и однадвор
-    Хипоалергенски
-    Овозможуваат кожата да дише
-    Ненадмината апсорпција и заштита од протекување
-    Картонски апликатор со меки, заоблени рабови за супериорна удобност и нежно вметнување
-    Клинички докажано ослободуваат од проблеми кај сензитивна кожа кои се предизвикани од некои традиционални брендови
-    pH балансирани за сензитивна кожа без избелувачки хлор, латекс, ппарабени, парфеми, ЅАР, пластика или вештачки материјали
-    индивидуално спакувани


СОСТОЈКИ:
-    Тампон: 100% сертифициран органски памук
-    Апликатор: 100% рециклиран картон
-    Врвца: 100% сертифициран органски памук

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре