FLAT / СЕКОЈДНЕВНИ ОРГАНСКИ ВЛОШКИ - x24

Ново

330 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органските секојдневни влошки на Organyc се направени од 100% сертифициран органски памук со цел да ви дадат ненадмината апсорпција и заштита од протекување. Тие се меки како памук, нежни и ја почитуваат вашата сензитивна кожа.

Овие влошки се тенки и апсорбирачки без избелувачки хлор, латекс, парабени, парфеми, ЅАР, пластика или вештачки материјали. Секој влошка е рамно спакувана, што е совршено за брза и погодна достапност дома.

Секогаш можете да очекувате почит® од Organyc®, брендот кој го почитува вашето тело, кожа и нашата земја. Токму тоа го заслужувате.


Зошто ORGAN(Y)C­?

-    100% сертифициран органски памук одвнатре и однадвор
-    Хипоалергенски
-    Овозможуваат кожата да дише
-    Ненадмината апсорпција и заштита од протекување
-    Меки и нежни кон вашата кожа
-    Клинички докажано ослободуваат од проблеми кај сензитивна кожа кои се предизвикани од некои традиционални брендови
-    pH балансирани за сензитивна кожа без избелувачки хлор, латекс, ппарабени, парфеми, ЅАР, пластика или вештачки материјали
-    рамно спакувани за лесна достапност дома


СОСТОЈКИ:
-    Горен слој: 100% сертифициран органски памук
-    Апсорбирачко јадро: 100% сертифициран органски памук
-    Заден слој и индивидуално пакување: Mater-bi®*
-    Лепило: нетоксично, биоразградливо лепило

* Mater-bi® е иновативна формула од биоразградливи и компостирани биопластики, создадена по 25 годишно истражување и иновација која нуди решение за специфични еколошки проблеми, комбинирајќи го квалитетот на производот и неговите перформанси со ефикасно користење на ресурсите. Mater-bi® е направен од комбинации од пченкарен скроб, зеленчукови масла, целулоза и биоразградливи синтетички полиестери.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре