SPF 20 / МАСЛО ЗА ТЕЛО И КОСА ЗА СОНЧАЊЕ СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР - 100 МЛ.

1.290 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД РЕПКА • МАСЛО ОД КАРАНЏА • МАСЛО ОД СУСАМ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Составен само од растителни масла, минерали со филтри; неговата заштитна моќ се должи на маслото каранџа - суво масло со слаб мирис, со прекрасни хидрирачки и лековити својства. Погодно за сите типови кожа и може да се нанесува на кожата и/или косата.


100% од состојките се од природно потекло
80,34% од состојките се од органско потекло


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:  Нанесете на чиста кожа или врз вашата секојдневна крема. Нанесете повторно ако е потребно во текот на денот.


СОСТОЈКИ(INCI): BRASSICA CAMPESTRIS SEED OIL*, PONGAMIA GLABRA SEED OIL*, DIETHYL SEBACATE, SESAMUM INDICUM SEED OIL*, DICAPRYLYL CARBONATE, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, TITANIUM DIOXIDE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, PARFUM, STEARIC ACID, ALUMINUM HYDROXIDE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, TOCOPHEROL, CITRAL, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL. *состојки од органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре