AFTER SUN / ХИДРАТАНТНО МЛЕКО ЗА ТЕЛО ЗА ПОСЛЕ СОНЧАЊЕ - 100 МЛ.

795 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ШЕА ПУТЕР • АРГАНОВО МАСЛО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ова млеко ја релаксира и смирува вашата кожа. Направено со хидрирачките и заштитни квалитети на алое вера; обновувачките, ревитализирачки и прочистувачки својства на органските масла од невен и сончоглед, ова нежно млеко нуди оптимална удобност на кожата изложена на сонце и сол. Ова млеко е идеално за целото семејство.


99.% од состојките се од природно потекло
81,45% од состојките се од органско потекло


НАМЕНЕТО ЗА: Ова млеко е идеално за целото семејство.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на сува и чиста кожа, по изложувањето на сонце, односно по сончањето.


СОСТОЈКИ(INCI): ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER (SHEA BUTTER), ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, PROPANEDIOL DICAPRYLATE , ARACHIDYL ALCOHOL , PROPANEDIOL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, BEHENYL ALCOHOL, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, BISABOLOL, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) ROOT EXTRACT*, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL, ARACHIDYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, PARFUM, SODIUM HYDROXYDE, DEHYDROACETIC ACID, AQUA. * состојки од органско потекло


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре