SELF TANNING / ХИДРАТАНТЕН СПРЕЈ ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ЗА САМОПОТЕМНУВАЊЕ - 100 МЛ.

860 МКД

Цена со 18% ДДВ.

САМОПОТЕМНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД АВОКАДО • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД МОРКОВ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој хидратантен спреј за самопотемнување ја разубавува кожата со природна златна боја. Брзо е апсорбиран од самата кожа, неговата формула е нелеплива и обезбедува подеднаков тен.


99% од состојките се од природно потекло
83,30% од состојките се од органско потекло


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:  За да постигнете рамномерен тен, се препорачува да направите пилинг третман на кожата пред да нанесете производ за самопотемнување. Рамномерно распределете го производот за самопотемнување на сува, чиста кожа, измазнувајќи го кај колената и лактите. Тенот ќе се појави неколку часа по нанесувањето. Добро измијте ги рацете по употреба. Избегнувајте контакт во близина на очите, над веѓите и во близина на скалпот. Не ја штити кожата од штетните сончеви зраци. Избегнувајте контакт со облека додека производот не навлезе целосно во кожата. Само за надворешна употреба.


СОСТОЈКИ(INCI): ALOE BARBADENSIS GEL*, DIHYDROXYACETONE, ERYTHRULOSE, PERSEA GRATISSIMA OIL*, PROPANEDIOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL ALCOHOL & CETEARYL GLUCOSIDE, ARACHIDYL ALCOHOL & BEHENYL ALCOHOL & ARACHIDYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL 2 DIISOSTEARATE, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) ROOT EXTRACT*/ HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, CERA ALBA, GLYCERYL UNDECYLENATE, ACACIA SENEGAL GUM & XANTHAN GUM, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PARFUM.  *состојки од органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре