SPF 50+ / МЛЕКО ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР ЗА ДЕЦА И БЕБИЊА - 100 МЛ.

1.415 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХРАНЕЊЕ
ЦИНК • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД РЕПКА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Млекото е целосно составено од 100% гарантирани минерални филтри. Обезбедува високо ниво на заштита (SPF50+) и ги штити вашите деца од целиот спектар на УВА и УВБ. Веднаш штити и не е леплив. Новата формула нема парфем.


99 % од состојките се од природно потекло
30,23 % од состојките се од органско потекло


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:  Нанесете на чиста кожа или врз вашата секојдневна крема. Нанесете повторно ако е потребно во текот на денот.


СОСТОЈКИ(INCI): DICAPRYLYL CARBONATE ; DICAPRYLYL CARBONATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE *, ZINC OXIDE, TITANIUM DIOXIDE, PONGAMIA GLABRA SEED OIL*, DIETHYL SEBACATE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PROPANEDIOL, STEARIC ACID, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, ALUMINUM HYDROXIDE, BRASSICA CAMPESTRIS OIL *, TALC, BENZYL ALCOHOL, BISABOLOL*, SODIUM CHLORIDE, DEHYDROACETIC ACID, TOCOPHEROL, AQUA.  * состојки од органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре