SPF 30 / СПРЕЈ ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР - 100 МЛ.

1.310 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД РЕПКА • КОКОСОВО МАСЛО • МАСЛО ОД СУСАМ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Неговата кремаста текстура е совршена за целото семејство. Неговата формула се базира на хидратантни и регенерирачки растителни масла. Неговиот парфем е неутрален, природен и лесен. Не остава бели траги, отпорен е на вода и е погоден за секој тип кожа.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:  Нанесете подеднакво на лице и тело пред да се изложите на сонце. Добро протресете пред употреба.


СОСТОЈКИ(INCI): BRASSICA CAMPESTRIS SEED OIL*, DICAPRYLYL CARBONATE, TITANIUM DIOXIDE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PONGAMIA GLABRA SEED OIL*, DIETHYL SEBACATE, STEARIC ACID, ALUMINUM HYDROXIDE, HYDROGENATED COCONUT OIL**, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, SESAMUM INDICUM SEED OIL*, COCOS NUCIFERA OIL*, BISABOLOL*, PARFUM, TOCOPHEROL, CITRAL, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL.  
* Состојки од органско потекло
 ** Добиено со користење на органски состојки

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре