SPORT BY ALGA MARIS / BLUE ПИГМЕНТИРАН СТИК ЗА ЛИЦЕ СО SPF50+ - 12 ГР.

925 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
ЦИНК • МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕНИ АЛГИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Нос, уши, јаболчници... сите регии на лицето кои е тешко да се заштитат и се особено сензитивни на сонце. Наменски дизајнирани да остават обоена трага каде што се нанесени. Овој стик овозможува да ги видите региите кои што се заштитени и да се осигурате дека ќе останат заштитени.

SPF50 BLUE стикот гарантира оптимална клеточна заштита во екстремни услови благодарение на неговите широкоспектарни УВА/УВБ минерални филтри и патентираниот екстракт од црвени морски алги, Alga-Gorria® - моќен антиоксидант кој ги неутрализира слободните радикали, спречувајќи клеточно оштетување и стареење на кожата предизвикано од сончевата радијација. Високо отпорен на вода и пот, овој стик нема да се растече во вашите очи за време на интензивни спортски активности. Есенцијален за сурфери! Овој стик е погоден и за употреба на само што заздравени белези, кои апсолутно мора да се заштитат од УВ зраците.
Не содржи мириси и презервативи.

Стикот е:
-    Хипоалерген*
-    Може да се користи од 3 годишна возраст
*формулиран за да го минимизира ризикот од алергии

Карактеристики
-    Компактна формула, лесна да ја ставите во вашиот џеб
-    Клеточна заштита: УВА/УВБ и слободни радикали
-    Обезбедува чувство на хидратација
-    Не се лепи и рони, и не се растопува
-    Висока отпорност на вода и пот
-    Хипоалерген* и не содржи мириси
* формулиран за да го минимизира ризикот од алергии


100% состојки од природно потекло
24.5% состојки од органско земјоделство
Природна и oрганска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Екстремни услови на сончева изложеност: океани и планини.
2.    Ги заштитува сензитивните регии на лицето, вратот, градите, рацете и повеќе со само едно движење на дланката.
3.    Следете ги препораките за изложеност на сонце.


СОСТОЈКИ (INCI): CAPRYLIC/CAPRICTRIGLYCERIDE, ZINC OXIDE, TITANIUM DIOXIDE, SIMMONDSIACHINENSIS SEED OIL*, CERA ALBA*, JOJOBA ESTERS, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, COPERNICIA CERIFERA CERA*, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, CI 77007, ALUMINA, STEARICACID, GLYCERYLCAPRYLATE, GELIDIUM SESQUIPEDALE EXTRACT, PROPANEDIOL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, TOCOPHEROL, AQUA, KAOLIN, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE.
(* = состојки од органско потекло, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре