ALGA MARIS / ХИДРАТАНТЕН ФЛУИД ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ЗА ПОСЛЕ СОНЧАЊЕ - 150 МЛ.

1.105 МКД

Цена со 18% ДДВ.

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • БИСАБОЛОЛ • ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕНИ АЛГИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој флуид ја смирува кожата и и ја обезбедува хидратацијата која и е потребна по изложување на сонце: чувството на пецкање и горење исчезнува, кожата е смирена и омекната. Благодарение на присуството на Alga-Gorria® - моќен антиоксидант, овој флуид продолжува да ја штити кожата од дејството на слободните радикали, дури и по изложувањето.
Важно е да се грижите за вашата кожа по изложување на сонце. Навистина, штетните ефекти на слободните радикали врз кожата генерирани по изложување на УВА, продолжува дури и кога не сме повеќе изложени на сонце.

Органскиот After-Sun флуид е специјално формулиран со патентираниот екстракт од црвени морски алги, Alga-Gorria® - со силна антиоксидантна моќ. На овој начин, формулата на овој флуид ја храни и смирува кожата, но истовремено ја заштитува и од негативните ефекти на изложеноста на сонце, како предвремено стареење на кожата.

After-Sun флуидот:
-    Може да се користи од страна на трудници и доилки
-    Може да се користи од 1 годишна возраст

Карактеристики
-    Заштита од слободни радикали
-    Ултра-смирувачка формула за по изложеност на сонце, или рутинска употреба
-    Гел-крем текстура, свежа и лесна
-    Вкусна и природна кокосова и арома од шеа путер


99.5% состојки од природно потекло
60.2% состојки од органско земјоделство
Природна и oрганска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Нанесете го флуидот на лице и тело, по изложување на сонце
2.    Може да се користи во текот на целата година како смирувачки и хидратантен производ за нега.
3.    За уште подобро освежување, чувајте го After-Sun флуидот во фрижидер.
4.    За сите типови на кожа.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, GLYCERIN, OCTYLDODECANOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, PARFUM, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GELIDIUM SESQUIPEDALE EXTRACT, BISABOLOL*, LINOLEIC ACID, LYSOLECITHIN, SCLEROTIUM GUM, PROPANEDIOL, PULLULAN, SODIUM BENZOATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM PHYTATE, BIOSACCHARIDE GUM-1, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM ANISATE, SODIUM LEVULINATE, LINOLENIC ACID.
(* = состојки од органско земјоделство)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре