ALGA MARIS / GOLDEN ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF 50 - 50 МЛ.

1.510 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЦИНК • ОРИЗОВ ПРАВ • ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕНИ АЛГИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Високата заштита која ви е потребна и совршено балансирана кожа, заштитена од сонце. Оваа крема ја чува нежната кожа и кожа сензитивна или нетолерантна на сонце.
Оваа дневна крема обезбедува здрав изглед, истовремено заштитувајќи ве од неповолните ефекти на сонцето. Направена е од истите природни состојки како и нашата сончева линија: нашиот моќен антиоксидант од црвени морски алги, 100% минерални филтри и органско алое вера.

Оваа крема е погодна за сите типови на кожа и тен. Благодарение на нејзиниот висок заштитен фактор спречува пигментации (дамки, мелазми, белези, мозолки, предизвикани од процедури кои ја менуваат кожата) и ефективно ја заштитува кожата сензитивна на сонце. Одлична е за користење, бидејќи е ефективна и како крема за хидратација.


Карактеристики
-    Не содржи парфем и има хипоалергена формула, погодна за сензитивна или кожа нетолерантна на сонце
-    Формула погодна за трудници и доилки
-    Превенција од појава на темни дамки
-    Целосна заштита од штетните ефекти на сонцето: УВА/УВБ и слободни радикали
-    Патентиран екстракт од црвени морски алги кој што спречува предвремено стареење
-    Интензивна хидратација: кожата е мека и удобна
-    Три нијанси (Beige, Gold, Ivory) кои што одговараат на сите тонови на кожа
-    Висока отпорност на вода
-    Хипоалергена*
*формулирана за да го минимизира ризикот од алергии


100% состојки од природно потекло
20.9% состојки од органско земјоделство
Природна и oрганска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Нанесете наутро, на лицето и вратот, распространувајќи од центарот кон  страните за еднаков, природен и здрав изглед.
2.    Препорачана за употреба при изложеност во град, на плажа или надворешни активности.
3.    Следете ги препораките за изложување на сонце.
4.    Повторувајте го нанесувањето барем еднаш на два часа и по пливање за да одржите оптимална заштита.
5.    Не заборавајте да ја носите со вас на прошетки или кога јадете надвор!


СОСТОЈКИ (INCI): CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, ZINC OXIDE, COCONUT ALKANES, AQUA, TITANIUM DIOXIDE, ORYZA SATIVA POWDER *, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PRUNUS DOMESTICA SEED OIL *, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, GLYCERIN **, SORBITAN CI STEARIC, ALUMIDINA, ALUMIDINA 77492, OCTYLDODECANOL, COCO-CAPRYLATE / CAPRATE, MAGNESIUM SULFATE, GELIDIUM SESQUIPEDALE EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER *, GLYCERYL CAPRATE, PROPANEDIOL, CI 77491, CI 77499, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, HELIANTHUS ANNUOBA ESTOCOPHEROLERS, JOJOBA SEED OIL, JOJOBA TRIHYDROXYSTEARIN.
(* = состојки од органско потекло, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре