ALGA MARIS / GOLDEN ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF30 - 50 МЛ.

1.305 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • МАТ ЕФЕКТ
ЦИНК • МАГНЕЗИУМ • ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕНИ АЛГИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа крема обезбедува висока природна заштита од сонце благодарение на нејзините УВА/УВБ минерални филтри и нашиот патентиран антиоксидантен екстракт од црвена морска алга кој спречува предвремено стареење на кожата. Исто така е и вистински производ за убавина кој ја издигнува вашата кожа: ја хидрира, матифицира и го изедначува нејзиниот тон, создавајќи суптилен здрав изглед.

Екстремно пријатна за употреба, сертифицираната органска SPF30 нијансирана крема за сонце ја заштитува кожата, хидрира, изедначува и ја матифицира кожата за сите надворешни активности. Без разлика дали во град или во дивината, во средина на лето или во зима, ова е вашата секојдневна тајна за убавина, за блескав природен и здрав изглед.
УВА, преку генерацијата на слободни радикали, се одговорни за предвременото стареење на кожата и се присутни во текот на целата година. Дури и во зима, треба да се заштитите.

Кремата е погодна за сите типови на кожа.


Карактеристики
-    Целосна заштита од негативните ефекти на сонцето: УВА/УВБ и слободни радикали
-    Патентиран anti-age екстракт од црвени морски алги
-    Интензивен хидрирачки ефект: мека и лесна кожа
-    Достапни три нијанси: Ivory, Beige, Golden
-    Вкусен мирис на ванила од природно потекло
-    Висока отпорност на вода


99.6% состојки од природно потекло
22.9% состојки од органско земјоделство
Природна и oрганска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Нанесете наутро, на лицето и вратот, распространувајќи од центарот кон страните за еднаков, природен и здрав изглед.
2.    Препорачана за употреба при изложеност на сонце во град, на плажа или надворешни активности.
3.    Повторувајте го нанесувањето барем еднаш на два часа и по пливање за да одржите оптимална заштита.
4.    Не заборавајте да ја носите со вас на прошетки или кога јадете надвор!


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCONUT ALKANES, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ZINC OXIDE, TITANIUM DIOXIDE, SORBITAN OLIVATE, TALC, SILICA, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, OCTYLDODECANOL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CI 77492, PARFUM, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, ALUMINA, STEARIC ACID, GLYCERYL CAPRYLATE, MAGNESIUM SULFATE, GELIDIUM SESQUIPEDALE EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, PROPANEDIOL, CI 77491, CI 77499, SODIUM BENZOATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, POTASSIUM SORBATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, TOCOPHEROL, JOJOBA ESTERS, TRIHYDROXYSTEARIN. (* = состојки од органско потекло, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре