ALGA MARIS / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF50 - 50МЛ.

1.195 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
ЦИНК • МАСЛО ОД СЛИВА • ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕНИ АЛГИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа крема обезбедува висока природна заштита благодарение на нејзините анти-УВА/УВБ минерални филтри и патентираниот екстракт од морски алги, Alga-Gorria® - моќен антиоксидант кој ги неутрализира слободните радикали за да спречи оштетување на клетките и предвремено стареење на кожата предизвикано од сонцето.
Не-мрсната формула има вистински хидрирачки и матифицирачки ефекти. Ја прави кожата убава, лесна и мека.
Нејзината органска формула е направена од состојки со природно потекло.

Формулата е совршено погодна за спортски активности, дури и во екстремни услови: отпорна е на вода и пот и нема да се растекува во очите (не-иритирачка). Ефективна заштита за секаков тип на надворешни активности, дури и во вода.
SPF50 е одлична за многу светла, сензитивна или кожа нетолерантна на сонце (многу често подложна на изгореници од сонце) и за сите фототипови на кожа изложени на многу сурова сончева светлина.

*Може да се користи од страна на трудници и доилки


Карактеристики
-    Целосна заштита од негативните ефекти на сонцето: УВА/УВБ и слободни радикали
-    Хидрирачки ефект: мека и лесна кожа
-    Матифицирачки агенси кои даваат одличен козметички ефект
-    Оптимизирана формула која ги намалува белите траги до минимум
-    Не содржи парфеми


99.6% состојки од природно потекло
16% состојки од органско земјоделство
Природна и oрганска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife согласно стандардот Ecocert


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Нанесете подеднакво на целото лице пред изложување.
2.    Повторувајте го нанесувањето барем еднаш на два часа и по пливање за да одржите оптимална заштита.
3.    За да ја хидрирате и смирите кожата по изложување на сонце, користете го Algamaris After-Sun флуидот.
4.    За сите типови на кожа.


СОСТОЈКИ (INCI): CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, COCONUT ALKANES, ZINC OXIDE, AQUA, TITANIUM DIOXIDE, TALC, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PRUNUS DOMESTICA SEED OIL*, SORBITAN OLIVATE, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, GLYCERIN**, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, ALUMINA, STEARIC ACID, GLYCERYL CAPRYLATE, MAGNESIUM SULFATE, GELIDIUM SESQUIPEDALE EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, PROPANEDIOL, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, SODIUM BENZOATE, TOCOPHEROL, POTASSIUM SORBATE. (* = состојки од органско потекло, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре