ALGA MARIS / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF30 - 50 МЛ.

1.125 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
ЦИНК • ЕКСТРАКТ ОД ЦРВЕНИ АЛГИ • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Oваа крема обезбедува висока природна заштита благодарение на нејзините анти-УВА/УВБ минерални филтри и патентираниот екстракт од морски алги, Alga-Gorria® - моќен антиоксидант кој ги неутрализира слободните радикали за да спречи оштетување на клетките и предвремено стареење на кожата предизвикано од сонцето.
Не-мрсната формула има вистински хидрирачки и матифицирачки ефекти. Ја прави кожата убава, лесна и мека. Нејзината органска формула е направена од состојки со природно потекло.

Формулата е совршена за спортски активности и активности на отворено, на плажа, или во планина. Таа е отпорна на вода и пот, нема да се растекува и да ги иритира очите. Обезбедува ефективна заштита за сите надворешни активности, дури и во вода. SPF30 е добра за светла или сензитивна кожа, или пак за потемна во посурови услови.


Карактеристики
-    Клеточна заштита: УВА/УВБ и слободни радикали
-    Кремава, фина текстура, лесна за нанесување
-    Не избелува
-    Хидрирачка сензација, хранлив ефект
-    Висока отпорност на вода


99.6% состојки од природно потекло
22% состојки од органско земјоделство
Природна и oрганска козметика сертифицирана од Ecocert Greenlife согласно стандардот Ecocert


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
1.    Нанесете подеднакво на целото лице пред изложување.
2.    Повторувајте го нанесувањето барем еднаш на два часа и по пливање за да одржите оптимална заштита.
3.    За да ја хидрирате и смирите кожата по изложување на сонце, користете го Algamaris After-Sun флуидот.
4.    За сите типови на кожа.


СОСТОЈКИ (INCI): COCONUT ALKANES, AQUA, CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, ZINC OXIDE, SORBITAN OLIVATE, TITANIUM DIOXIDE, TALC, COCO-CAPRYLATE / CAPRATE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, GLYCERIN **, PARFUM, POLYGLYCERYL-3 DIUMIDINA, ACIDINA, STEARATE GLYCERYL CAPRYLATE, MAGNESIUM SULFATE, GELIDIUM SESQUIPEDALE EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER *, PROPANEDIOL, SODIUM BENZOATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, POTASSIUM SORBATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, TOCOPHEROL. (* = состојки од органско потекло, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре