OBLEPIKHA / РЕГЕНЕРАТОР ОД ВОЛЧЈИ ТРН ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОСА - 400 МЛ.

364 МКД 455 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4744183010123

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ЕКСТРАКТ ОД МАЛИНА • МАСЛО ОД НАНЕ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society

Ги хидрира косата и скалпот, ги храни и зајакнува фоликулите на косата и стимулира раст. Има анти-воспалително дејство, спречува првут и ја подобрува циркулацијата на крвта. Витамините и амино-киселините во формулата ја хранат и обновуваат кожата, а волчјиот трн и мароканското арганово масло помагаат да се создава кератин, кој ја прави косата сјајна и силна. Арктичките малина и глог ја одржуваат влажноста длабоко во структурата на косата. Дивото нане и тревите ја чисти, освежува и тонира скалпот, стимулирајќи циркулација на крвта. Овој регенератор ја оживува косата и и дава неверојатно чувство на свежина.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од регенераторот на чиста и влажна коса, веднаш по шампонирањето. Нанесете еднакво од корените до врвовите, оставете 3-4 минути, па исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, CYCLOPENTASILOXANE, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, DIMETHICONOL, PANTHENOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERYL STEARATE, LAURYL GLUCOSIDE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ , TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL*, ARGANIA SPINOSA KEMEL OIL*, CRATAEGUS MONOGYNA FLOWER EXTRACT*, FESTUCA ALTAICAʷʰ , NEPETA SIBIRICA EXTRACTʷʰ , SORBUS SIBIRICA EXTRACTʷʰ , QUERCUS ROBUR BARK EXTRACT, RUBUS ARCTICUS FRUIT EXTRACT, POTENTILLA FRUTICOSA EXTRACT, MENTHOL, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ARGININE, ASPARCTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, PROLINE, THERONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, RETINYL PALMITATE, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, TOCOPHEROL, BIOTIN, FOLIC ACID, CYANOCOBALAMIN, NIACINAMIDE, PANTOTHENIC ACID, PYRIDOXINE, RIBOFLAVIN, THIAMINE, YEAST POLYPEPTIDES, MENTHA PIPERITA OIL, HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMIDOPROPYL BETAINEʰ , PINEAMIDOPROPYL BETAINEᵖˢ , GLYCERIN, CETRIMONIUM BROMIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 15985, CI 19140
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре