OBLEPIKHA / РЕГЕНЕРАТОР ОД ВОЛЧЈИ ТРН ЗА НОРМАЛНА И СУВА КОСА - 400 МЛ.

535 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4744183010130

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • МАСЛО ОД МАКАДАМИА • МАСЛО ОД БОР

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Регенератор за коса
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Хранење (Nourishing)
  • Сертификати - Vegan Society
  • Брендови - Natura Siberica
  • Наменето за - Коса
  • Тип на коса - Сува коса , Нормална коса

Интензивно ја хидрира и храни косата, заштитувајќи ја од изложеност на топлина при стилизирање. Пенетрирајќи длабоко во структурата на косата и збогатувајќи ја со оживувачка хидратација и есенцијални нутриенти, овој регенератор ги враќа здравјето и убавината на косата. Чешлањето и стилизирањето се олеснуваат, косата се скротува и се намалува кршливоста.
Витамините и амино-киселините во формулата ја хранат и хидрираат косата, маслата од волчји трн, макадамиа и борови јатки произведуваат кератин, кој и дава цврстина и сјај на косата. Сибирската ела од Таига и маслото од пченични никулци ја одржуваат влажноста длабоко во структурата на косата. По употребата на овој регенератор, хидрираната коса станува мазна и сјајна како свила.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од регенераторот на чиста и влажна коса, веднаш по шампонирањето. Нанесете еднакво од корените до врвовите, оставете 3-4 минути, па исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, CYCLOPENTASILOXANE, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, DIMETHICONOL, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, PANTHENOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERYL STEARATE, LAURYL GLUCOSIDE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, MACADAMIA TEMIFOLIA SEED OIL, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ , TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL*, ANEMONOIDES ALTAICA EXTRACTʷʰ , CETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ , PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTʷʰ , PULMONARIA OFFICINALIS EXTRACT, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ARGININE, ASPARCTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, PROLINE, THERONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, RETINYL PALMITATE, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, TOCOPHEROL, BIOTIN, FOLIC ACID, CYANOCOBALAMIN, NIACINAMIDE, PANTOTHENIC ACID, PYRIDOXINE, RIBOFLAVIN, THIAMINE, YEAST POLYPEPTIDES, HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMIDOPROPYL BETAINEʰ , PINEAMIDOPROPYL BETAINEᵖˢ , GLYCERIN, CETRIMONIUM BROMIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 15985, CI 19140.
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре