OBLEPIKHA / РЕГЕНЕРАТОР ОД ВОЛЧЈИ ТРН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 400 МЛ.

455 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (1)

Баркод: 4744183010116

ВОЛУМЕН • ЗАЈАКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • АРГАНОВО МАСЛО
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society

Дава максимален волумен, сјај и цврстина на косата, истовремено заштитувајќи ја од изложеност на топлина за време на стилизирање. Ја оживува и подигнува косата уште во самите корени, без да ја натежнува. Го олеснува чешлањето.
Витамините и амино-киселините во формулата ја хранат и обновуваат кожата. Волчјиот трн, мароканското арганово масло и органското масло од бело, сибирско ленено семе помага во создавањето кератин, што ја прави косата силна и сјајна. Црвената калина и дауринската роза ја задржуваат водата длабоко во структурата на косата. По користење на овој регенератор, косата изгледа прекрасно и со воодушевувачки волумен.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од регенераторот на чиста и влажна коса, веднаш по шампонирањето. Нанесете еднакво од корените до врвовите, оставете 3-4 минути, па исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, CYCLOPENTASILOXANE, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, POLYQUATEMIUM-37, PANTHENOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, GLYCERYL STEARATE, LAURYL GLUCOSIDE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, ARGANIA SPINOSA KEMEL OIL*, LINUM USITATISSIMUM (LINSEED) SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, ACHILLEA ASIATICA EXTRACTʷʰ , LARIX SIBIRICA NEEDLEʷʰ ,PINUS SYLVESTRIS BARK EXTRACT*, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, TRIFOLIUM PRATENSE FLOWER EXTRACT, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ARGININE, ASPARCTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, PROLINE, THERONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, RETINYL PALMITATE, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, TOCOPHEROL, BIOTIN, FOLIC ACID, CYANOCOBALAMIN, NIACINAMIDE, PANTOTHENIC ACID, PYRIDOXINE, RIBAFLAVIN, THIAMINE, YEAST POLYPEPTIDES, HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMIDOPROPYL BETAINEʰ , PINEAMIDOPROPYL BETAINEᵖˢ , GLYCERIN, CETRIMONIUM BROMIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, DEHYDROACETIC, SODIUM BENZOATE, POTASIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 19140, CI15985.
(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Ljubinka
24/12/2021
Odlicen regenerator so prirodni sostojki, ja pravi kosata ektremno meka i sjajna!

Поврзани производи

Најгоре