HYDRA ALOE VERA / МИЦЕЛАРНА ВОДА ОД АЛОЕ ВЕРА - 500 МЛ.

585 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  4.3 (7)

Баркод: 3517360013900

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ВОДА ОД СИНЧЕЦ • ГЛИЦЕРИН
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Cosmebio COSMOS ORGANIC

Оваа мицеларна вода ги отстранува сите траги на шминка и нежно ги чисти лицето и очите во еден чекор, истовремено почитувајќи го балансот на кожата. Совршено хидрирана*, кожата изгледа посвежо и почисто.

Формулирано со:

  • Најдоброто од алое вера: органски сок од алое вера, вистински хидрирачки концентрат, извлечен од срцето на свежи растенија
  • Органска, светна вода од пченкарен цвет, позната по своите деконгестивни и својства против умор


ТЕСТИРАНО ПОД ДЕРМАТОЛОШКА КОНТРОЛА

  • 99% од природно потекло
  • 0% силикони, синтетички мириси


СЕНЗОРНОСТ

Нежно и освежувачко елиминирање на сите траги од шминка и нечистотии, без оштетување на кожата.

Нејзината зеленчукова миризба е како алое вера. Започнува со зелени, водени и цитрусни ноти, потоа омекнува на кожата благодарение на нејзината нега и нотите на од бели цветови.


ДОКАЖАНА ЕФЕКТИВНОСТ

Клинички докажана ефективност:

  • Производот нежно отстранува шминка без да го суши лицето 80%
  • Производот нежно отстранува шминка од очите 85%
  • Производот не предизвикува печење на очите 80%
  • Производот обзбедува чувство на свежина 75%
  • Производот не предизвикува чувство на затегнатост 75%

% на задоволство – 20 испитаници – 21 ден употреба


ЕТИКА

За оваа мицеларна, SO'BiO étic® одбраа органско алое вера од Мексико, рачно набрано за да се зачуваат растенијата и нивната околина.

Бидејќи е Fair Trade сертифицирано, неговата набавка допринесува до подобрување на животните и работните услови на локалните производители.


СОК ДО АЛОЕ ВЕРА

Алое вера е одбрано поради своите хидрирачки својства* и неговата способност да ја заштити и смири кожата. Неговата свежа пулпа, богата со шеќери, витамини и минерали, го прави чудо од растение за кожата.


ИНОВАЦИЈА: SO'BiO étic® одбраа сок извлечен директно од срцето на свежи листови од Алое Барбаденсис, со цел да ги зачуваат неговите богати активни состојки. Навистина, сокот ги држи недопрени сите придобивки од алое вера (не помалку од 55 составни делови).

*Хидратација на горните слоеви на епидермисот


99% состојки од природно потекло

10% состојки од органско потекло


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Со вата нанесете го мицеларниот лосион наутро и навечер на целото лице, очи и врат.

Користете без плакнење. Вашата кожа е спремна за нанесување на HYDRA Алое Вера третман.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, CENTAUREA CYANUS (FLOWER) WATER*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, SODIUM LEVULINATE, BENZYL ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM BENZOATE, SODIUM HYDROXIDE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, LIMONENE, LINALOOL, CITRIC ACID, CITRONELLOL, DEHYDROACETIC ACID.

*состојки од органско потекло


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Елена Ч
08/04/2022
Одличен производ, покрај нечистотии од лицето одлично отстранува маскара од трепките без размачкување!

Марија А
05/04/2022
Откако ја пробав редовно ја нарачувам и ја користам. Ја чистам целата шминка брзо и лесно. Многу практична и пријатна, не предизвикува печење на очите.

Викторија Гиноска
26/03/2022
Вистински избор, редовно ја земам и сум презадоволна

Соња Стојкова
19/02/2022
Многу ја омекнува кожата и ја прави нежна!

Simona
15/01/2022
Super!!

Милена
20/11/2021
Најдобра!!!!!!

Маја
19/11/2021
Многу нежна и убава мицеларна вода. Презадоволна сум

Поврзани производи

Најгоре