HYDRA ALOE VERA / ОСВЕЖУВАЧКИ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ ЛИЦЕ ОД АЛОЕ ВЕРА - 150 МЛ.

465 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3517360017724

СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА •МЛЕЧНА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Гел за миење лице
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Смирување (Soothing/Calming)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Cosmebio COSMOS ORGANIC
  • Брендови - SO'BiO étic®
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

За да се задоволат потребите на дехидрирана кожа, SO'BiO étic ® го одбраа најдоброто од алое вера: органски сок од алое вера, вистински хидрирачки концентрат*, извлечен од срцето на свежи растенија.

Овој гел ефективно ги отстранува сите нечистотии, вишокот себум и трагите од шминка, без да ја суши кожата. Кожата е чиста, свежа, а нејзиниот баланс испочитуван.

Формулирано со:

  • Органски сок од алое вера
  • Природна хиалуронска киселина

*Хидратација на горните слоеви на епидермисот


  • 99% од природно потекло
  • 0% силикони, синтетички мириси


ЕТИКА

Употребениот сок од алое вера е од органско земјдолество. Произведено е во Латинска Америка и набавена според социјално инклузивни и правични правила, кои помагаат да се подобрат животните и работните услови на локалните произведители.


СОК ДО АЛОЕ ВЕРА

Алое вера е одбрано поради своите хидрирачки својства* и неговата способност да ја заштити и смири кожата. Неговата свежа пулпа, богата со шеќери, витамини и минерали, го прави чудо од растение за кожата.


ИНОВАЦИЈА: SO'BiO étic® одбраа сок извлечен директно од срцето на свежи листови од Алое Барбаденсис, со цел да ги зачуваат неговите богати активни состојки. Навистина, сокот ги држи недопрени сите придобивки од алое вера (не помалку од 55 составни делови).

*Хидратација на горните слоеви на епидермисот


99% состојки од природно потекло

10% состојки од органско потекло

1% состојки за зачувување на производот


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа, масирајте до појава на пена, па исплакнете.

Избегнувајте контакт со очи. Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA /WATER/EAU, GLYCERIN, PROPANEDIOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, DECYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, SODIUM LEVULINATE, PARFUM (FRAGRANCE), BENZYL ALCOHOL, CELLULOSE GUM, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, CITRIC ACID, SODIUM HYALURONATE.

*состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре