Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

PUR BAMBOO / BI-PHASE 2 ВО 1 МИЦЕЛАРНА ВОДА ОД БАМБУС - 500 МЛ.

685 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  4.9 (22)

Баркод: 3517360019780

ХИДРАТАЦИЈА • ПРОЧИСТУВАЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД ОРГАНСКИ БАМБУС • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД МОРИНГА • ВОДА ОД ХАМАМЕЛИС

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

 • Тип на производ - Мицеларна вода
 • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Прочистување (Purification)
 • Сертификати - Cosmebio COSMOS ORGANIC
 • Брендови - SO'BiO étic®
 • Тип на кожа - Сите типови на кожа
 • Наменето за - Лице

Збогатена со органски бамбус и моринга, оваа двофазна мицеларна ефективно отстранува дури и водоотпорна шминка, ги елиминира сите нечистотии и ја прочистува кожата. Нејзината не-мрсна текстура ја остава кожата чиста, свежа и хидрирана.


ТЕСТИРАНО ПОД ДЕРМАТОЛОШКА КОНТРОЛА

 • 0% парабени, силикони и синтетички мириси
 • Прочистувачки органски бамбус + антиоксидантна моринга


СЕНЗОРНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Уникатна дво-фазна текстура со не-мрсен финиш: транспарентната водена фаза одлично чисти во комбинација со златната маслена фаза.


ДОКАЖАНА ЕФЕКТИВНОСТ

Клинички докажана ефективност:

 • Шминката е совршено отстранета 83%
 • Кожата е совршено исчистена 89%
 • Кожата е прочистена 77%
 • Кожата е елстична 97%
 • Кожата е мека 88%
 • Производот не ја суши кожата 97%
 • Производот ефективно отстранува дури и водоотпорна шминка 73%

% на задоволство – 37 испитаници – 21 дневна употреба


ЕТИКА

За оваа водоотпорна двофазна мицеларна, SO'BiO étic® одбраа органски бамбус од 100% француски сектор.

Берен е рачно во неговата природна околина, што не бара вештачко наводнување: дождовната вода е доволна за неговиот раст.


СОК ОД БАМБУС

За Pur BAMBOO линијата, SO'BiO étic® одбраа органски бамбус од 100% француски сектор лоциран во Дром, за совршено пратење.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете го шишето додека двете фази да се помешаат, потоа нанесете наутро и навечер со помош на вата, на целото лице, очи, усни и врат. Не плакнете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA / WATER / EAU, DODECANE HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF WATER *, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL *, BAMBUSA VULGARIS JUICE EXTRACT *, MORINGA OLEIFERA SEED OIL, PERFUME (FRAGRANCE), SODIUM LEVULINATE, SODIUM HYDROXIDE , LACTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) ROOT EXTRACT *, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT *, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL, GERANIOL

*состојки од органско земјоделство


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Sim
01/03/2024
najdobrata micelarna voda za otstranuvanje sminka

Desi
18/11/2023
Najdobrata micelarna voda od site koi gi imam probano. Gi nadmina site mnogu poskapi i popoznati koi gi imam koristeno.

Marija
28/09/2023
Najdobar

Кристина
23/09/2023
Не сум пробала подобар маслен чистач од овој! Искрена препорака! ❤️

Nadica Inadeska
18/08/2023
Odlicen maslen cistac, po preporaka od Magnolia.

Тиана
21/03/2023
Трета нарачка на истата, бидејќи е одлична!

Marija Gjorgjievska
12/02/2023
Preubava micelarna voda, mnogu dobro se vklopuva vo mojata rutina na liceto. Jas sum prezadovolna!

DV
24/01/2023
Одлична мицеларна вода која многу лесно ја отстранува и водоотпорната маскара од очите.

Marija
19/01/2023
Odlicen

Бисера
06/12/2022
Предобра мицеларна вода, целосно ја вади шминката, остава масен слој кој што се отстранува со гел како втор чекор во ноќната рутина.

Сим
07/11/2022
една од подобрите мицеларни води што го имам користено :)

Катерина Б
31/10/2022
Предобар чистач!

Елена Петрова
07/09/2022
го порачувам третото шишенце, презадоволна, шминката се вади многу лесно

Azra
30/08/2022
Odlicen

Ana
11/08/2022
Super

Ana
31/07/2022
Najdobrq

Сара Бојчовска
21/05/2022
Најдобра! Отстранува шминка во еден потег, а Магнолиа никогаш не греши во препораките.

Elica Kajtazova
06/05/2022
Најдобрата мицерална вода 2 во 1 до сега, вади шминка во еден потег, продолжувам да ја користам и понатаму.

Bojana Ilievska
03/05/2022
Najdobrata micelarna voda za start na rutina

Сања Стојанова
25/04/2022
The best

Vv
03/04/2022
Najdobrata dosega.

Sstojanova
16/02/2022
Vadenje na sminka so eden poteg. Odlicen

Поврзани производи

Најгоре